Subway şube müdürü kız çalışana ayrımcılık mı yapıyor?

Özür dilerim dikkatli okuyamamışım.
Kadın müdürün neden böyle yaptığını hepimiz anlayabiliriz sanırım. Benim için hiçbir cinsin, konu bir işi yapmak olduğu zaman ayrılmaması gerektiğidir. Etik falan dinlemem eğer benimle aynı göreve sahipse aynı sorumluluk bilincini onun da göstermesi, cezaları da benimle aynı alması gerekir. Benim ilk cümlelerimdeki erkek müdürü kadın müdür olarak değiştirsek bile sen istemediğin iş yerinde 9 saat çalışmaya kendini zorlama hiç. Biraz daha sabret belki konuşmayı da deneyebilirsin bu konuyu onlarla. Onların cevaplarına göre devam edip etmeyeceğine karar verirsin. Seni çok iyi anlıyorum.

Hocam, arkadaşın çıkması yerine hanımefendinin çıkması daha uygun olmaz mı? Sonuçta arkadaş anlattığına göre kendi işini yapıyormuş. Gelen hanımefendi olayı bozmuş. E tabii müdürün de suçu var eşit davranmıyor hele ki böyle kurumsal bir şirkette. Muhtemelen şirkete şikayet etse gereğini yaparlar diye düşünüyorum. Çünkü işten çıkarsa başka bir iş bulabilecek mi? Onu bilemiyoruz. Zaten yeni başlamış 1 ay olmuş daha.

Hemcinsini koruyor işte aklınca, bu tarz insanların IQ seviyesi içtiği suyun ph değerinden düşüktür.

Hizmet sektöründe çalışılmaz, yıllarını da versen sana bir şey katmaz.

Öğrenim hayatın bittiyse git meslek öğren.

Şube ismi ver de buradaki herkes müdürü şikayet etsin sallamasyon sebepler ile, madem feministilik yapıyor bizde ona hak ettiğini verelim.

Feminist müdürün yanına düşmüşsün kardeşim geçmiş olsun. Senin yerinde olsam bölge müdürüne bir şekilde ulaşır durumu anlatırım. Ama şubede kimseye bahsetme sadece bölge müdürü ile muhattap ol. Diğer türlü hem müdür + kız çalışan + müdüre yaranmak isteyen diğer çalışanlar sana cephe alır.

Hocam, arkadaşın çıkması yerine hanımefendinin çıkması daha uygun olmaz mı? Sonuçta arkadaş anlattığına göre kendi işini yapıyormuş. Gelen hanımefendi olayı bozmuş. E tabii müdürün de suçu var eşit davranmıyor hele ki böyle kurumsal bir şirkette. Muhtemelen şirkete şikayet etse gereğini yaparlar diye düşünüyorum. Çünkü işten çıkarsa başka bir iş bulabilecek mi? Onu bilemiyoruz. Zaten yeni başlamış 1 ay olmuş daha.
Hocam doğru söylüyorsun ama keşke bizim düşündüğümüz şekilde işlese hayat. Bu ülkede liyakatten bahsedemeyiz. Bu ülkede eşitlikten, mantıktan, haktan, emekten bahsedemeyiz. Ben uğraşmaması için çıkmasının en doğrusu olduğunu düşünüyorum. Haklısınız. Keşke tüm bu problemlerin sebebi olan şahıslar gitse. Dışarıda iş bulması da meçhul haklısınız. Fakat genç yaşta da bu kadar psikolojik baskıya maruz kalmasına gerek yok asgari ücret için(sanırım maaşları öyle).
Öğrenim hayatın bittiyse git meslek öğren.
Mesela ne öğrenmeli? Yolunu açalım arkadaşın.

Hocam doğru söylüyorsun ama keşke bizim düşündüğümüz şekilde işlese hayat. Bu ülkede liyakatten bahsedemeyiz. Bu ülkede eşitlikten, mantıktan, haktan, emekten bahsedemeyiz. Ben uğraşmaması için çıkmasının en doğrusu olduğunu düşünüyorum. Haklısınız. Keşke tüm bu problemlerin sebebi olan şahıslar gitse. Dışarıda iş bulması da meçhul haklısınız. Fakat genç yaşta da bu kadar psikolojik baskıya maruz kalmasına gerek yok asgari ücret için(sanırım maaşları öyle).

Hocam haklısınız fakat zaten sendikalar böyle durumlar için var. Bir sendikaya başvurursa hakkını ararlar diye düşünüyorum. Ayrıca bölge müdürüne şikayet etse, kurumsal bir şirketlerinde böyle sorunların yer almasını istemezler muhtemelen. Bunlara ses çıkarmadan, biz pes edersek yarın bir gün bunlar başka işte de karşımıza çıkacak hocam.

Mesela ne öğrenmeli? Yolunu açalım arkadaşın.
Hocam benim aklıma para kazandıran hangi meslekler gelir şöyle bir sıralamak isterim.

Ofset baskı (matbaa)
Oto elektrik
Oto mekanik
CNC & torna
Beyaz eşya tamiri

Bunun gibi daha birçok meslek vardır, bu sektörlere girerken ilk olarak asgari ücret alacaktır ama zamanla işi öğrenecektir.

Hocam haklısınız fakat zaten sendikalar böyle durumlar için var. Bir sendikaya başvurursa hakkını ararlar diye düşünüyorum. Ayrıca bölge müdürüne şikayet etse, kurumsal bir şirketlerinde böyle sorunların yer almasını istemezler muhtemelen. Bunlara ses çıkarmadan, biz pes edersek yarın bir gün bunlar başka işte de karşımıza çıkacak hocam.
Haklısınız ben yanlış yapıyorum boş vermekle uğraşmamakla. Biz karşı çıkmadıkça onlar orada duracak doğru söylüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı