Suçsuz öğrenciyi disipline veren öğretmen için ne yapılabilir?

Geralt_OfRivia

Centipat
Daha fazla  
9. sınıftayım ve biyoloji hocamız aşırı kızgın biri yere kalemin düşse aldığın için kızıyor, teneffüste alırdın deyip iki saat bağırıyor. Üstüne sizin yüzünüzden ders işleyemiyorum diyor hatta geçen sınavlarda işlemediğimiz yerden sorular sordu, neden yaptığını sorduğumuzda ders işletseydiniz dedi.

Her neyse geçen günlerde akıllı tahtadan ders işliyorduk, teneffüse girdiğimizde tahtayı bir dahaki ders için açık bıraktı bende teneffüste dışarı çıkmıştım. Sınıfa geldiğimde akıllı tahta kapalıydı ve fişi çekiliydi ardından hoca sınıfa girdi ve zaten o gün hoca normalden de sinirliydi. Tahtanın kapalı olduğunu görünce daha da sinirlendi ve disiplin kağıdı alıp bütün sınıfı disipline verdi ve bende sınıfla beraber disiplin yemiş oldum. Sizce ne yapmalıyım ve bir de bu disiplin ileride bir sıkıntı çıkartır mı? (İlk disiplinim).

Son düzenleyen: Moderatör:
9. sınıftayım ve biyoloji hocamız aşırı kızgın biri yere kalemin düşse aldığın için kızıyor, teneffüste alırdın deyip iki saat bağırıyor. Üstüne sizin yüzünüzden ders işleyemiyorum diyor hatta geçen sınavlarda işlemediğimiz yerden sorular sordu, neden yaptığını sorduğumuzda ders işletseydiniz dedi.

Her neyse geçen günlerde akıllı tahtadan ders işliyorduk, teneffüse girdiğimizde tahtayı bir dahaki ders için açık bıraktı bende teneffüste dışarı çıkmıştım. Sınıfa geldiğimde akıllı tahta kapalıydı ve fişi çekiliydi ardından hoca sınıfa girdi ve zaten o gün hoca normalden de sinirliydi. Tahtanın kapalı olduğunu görünce daha da sinirlendi ve disiplin kağıdı alıp bütün sınıfı disipline verdi ve bende sınıfla beraber disiplin yemiş oldum. Sizce ne yapmalıyım ve bir de bu disiplin ileride bir sıkıntı çıkartır mı? (ilk disiplinim).

Dingonun ahırı değil orası kalem düştü tahta kapandı gibi konulardan disipline veremez hakkınız arayın. Gerekirse aileniz CİMER'e yazsın.

Hocanın böyle yaptığını tek fark eden siz değilsinizdir, emin ol müdür ve yardımcıları da biliyordur. İşleme bile sokmazlar disiplini.

Katılıyorum size, idare eğer 2-3 yıldır aynı kadro ise artık az çok tanırlar öğretmenleri. Kim sorunlu, kim sinirli, kim öğrenci düşmanı hemen anlarlar.

Her neyse geçen günlerde akıllı tahtadan ders işliyorduk, teneffüse girdiğimizde tahtayı bir dahaki ders için açık bıraktı bende teneffüste dışarı çıkmıştım. Sınıfa geldiğimde akıllı tahta kapalıydı ve fişi çekiliydi ardından hoca sınıfa girdi ve zaten o gün hoca normalden de sinirliydi. Tahtanın kapalı olduğunu görünce daha da sinirlendi ve disiplin kağıdı alıp bütün sınıfı disipline verdi ve bende sınıfla beraber disiplin yemiş oldum. Sizce ne yapmalıyım ve bir de bu disiplin ileride bir sıkıntı çıkartır mı? (İlk disiplinim).
Yazın Cimer'e uyarı gider belki hocaya.

:D
Hocanın böyle yaptığını tek fark eden siz değilsinizdir, emin ol müdür ve yardımcıları da biliyordur. İşleme bile sokmazlar disiplini.
UmarımDingonun ahırı değil orası kalem düştü tahta kapandı gibi konulardan disipline veremez hakkınız arayın. Gerekirse aileniz CİMER'e yazsın.
Gerekirse aileniz CİMER'e yazsın.
Yazın Cimer'e uyarı gider belki hocaya.
en kötü öyle yapıcam

Ben bile sinirlendim sonuna kadar okuyamadım bu nedir hocam gidin söyleyin idareye.

Geri
Yukarı