Sudi Arabistan'dan iPhone+Xbox getirilir mi?

Scevrin07

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Annem inşallah yakın zamanda mekkeye gidecek gitmişken de orada fiyatlar uygun olduğundan bana 1 tane Xbox Series S babama da 1 tane iPhone 14 almayı planlıyor. Şimdi ikisini birden getirirse sıkıntı çıkar mı? Babam telefon geldiğinde e-Devlet'ten kayıt yapacak başka bir iş lazım mı? Daha önce hiç yurt dışından 1 şey alınmadı.

Garanti veya iade gibi durumlar söz konusu olursa hocam ciddi uğraştırır onun dışında sorun olmaz herkes yapıyor.

Merhaba. Annem inşallah yakın zamanda mekkeye gidecek gitmişken de orada fiyatlar uygun olduğundan bana 1 tane Xbox Series S babama da 1 tane iPhone 14 almayı planlıyor. Şimdi ikisini birden getirirse sıkıntı çıkar mı? Babam telefon geldiğinde e-Devlet'ten kayıt yapacak başka bir iş lazım mı? Daha önce hiç yurt dışından 1 şey alınmadı.
Gümrükte gümrük memuruna söyleyip pasaportuna işletmesi lazım imei kayıt aşaması için. 6000₺ civarı da kayıt ücreti var. Garantisiz olduğunu da hesaba katarak değerlendirin. Eğer satın almaya değer bulursanız hayırlı olsun. Yolcu beraberinde geçer ikisi de. Ama kutulu olmaması lazımdı sanırım.

Eskiden sıkça yapılıyordu da artık tadı kaçtı sanırım. Biri Eurasia garantisine girmiyor diğeri de Apple Worldwide 1 yıl ile sınırlı. Telefon için imei kayıt vs. ücretleriyle eskisi gibi kâr edilmiyor. Son demleridir. Getirilebilir.

Garanti veya iade gibi durumlar söz konusu olursa hocam ciddi uğraştırır onun dışında sorun olmaz herkes yapıyor.

Biraz o işlr sıkıntı ama arada çok fazla fiyat farkı oynuyor göze alırız.

Gümrükte gümrük memuruna söyleyip pasaportuna işletmesi lazım IMEI kayıt aşaması için. 6000₺ civarı da kayıt ücreti var. Garantisiz olduğunu da hesaba katarak değerlendirin. Eğer satın almaya değer bulursanız hayırlı olsun. Yolcu beraberinde geçer ikisi de. Ama kutulu olmaması lazımdı sanırım.

Annem o işlerden pek anlamıyor eve gelince e-Devlet'ten yapsalar olmaz mı?

Şimdi olmazsa Xbox kalsın ben onu seneye kendi üstüme yaparım telefon için annem o 6 bintlydi orada götürüp sorunsuz kayıt yapıp getirebilkir değil mi?

Biraz o işlr sıkıntı ama arada çok fazla fiyat farkı oynuyor göze alırız.

Annem o işlerden pek anlamıyor eve gelince e-Devlet'ten yapsalar olmaz mı?

Şimdi olmazsa Xbox kalsın ben onu seneye kendi üstüme yaparım telefon için annem o 6 bintlydi orada götürüp sorunsuz kayıt yapıp getirebilkir değil mi?
Gümrük işlemi gerekiyor diye okumuştum kayıt için. Kaydetme işlemi öncesi telefon gümrükte pasaporta işlenmeli diye biliyorum.

Peki teşekkürler benim bunlar için arayabileceğim bir numara var mı detaylı bilgi için.
Gümrükte havaalanında bir şey yapmanıza gerek yok. Kapalı kutu getirir zaten, sim kart takıldıktan sonra 120 gün süreniz var kayıt için. Harcı yatırıp e-devletten yaparsınız.

Sorunuzun cevabı da hiçbir sıkıntı olmaz birer üründen. Fiyat/performans kıyasını yapıp alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı