Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ telefonda küfürleşti!

Eğer dediğin gibi olsaydı, CB adaylığını Mansur Yavaş yerine, İmamoğlu'nu desteklerdi.

Barajı geçip, mecliste bizi temsil etmesi bile yeterli hocam.

Bu gidişle o bile zor gibi gözüküyor, meclise az kişi ile girmeleri de hiçbir işe yaramaz ne yazık ki. Zamanında MHP genel başkanı olabilseydi şu an çok farklı bir MHP görürdük belki. Akp'nin yanından ayrılan ve kendi fikirleri olan bir MHP mesela.

Bu gidişle o bile zor gibi gözüküyor, meclise az kişi ile girmeleri de hiçbir işe yaramaz ne yazık ki. Zamanında MHP genel başkanı olabilseydi şu an çok farklı bir MHP görürdük belki. Akp'nin yanından ayrılan ve kendi fikirleri olan bir MHP mesela.

MHP'nin başında Bahçeli varken, asla olamazdı zaten. Ümit Özdağ'ın çok üstüne gidildiğini düşünüyorum. Bütün siyasi arkadaşları onu yarı yolda bıraktı. Tek başına mücadele ediyor. Tamam eleştirin bende beğenmediğim yanlarını eleştiriyorum, ama adamı yalan yere kimse kötülemesin arkadaş. Ümit Özdağ olmasa bugün sığınmacılar konusu tamamen unutulacaktı. İktidarı, Bahçeliyi ve Muhalefeti bile geri adım attırdı.

@Re Malaka CHP nin siyasetini benimseyenleri görünce aynı bende öyle oluyorum. CHP'nin çok mükemmel bir özerklik vereceğim, onu bunu dışarıya çıkartacağım diyen bir genel başkanı ve malum partiye bakanlık verilebilir diyen çok mükemmel bir kadrosu var.

@Re Malaka CHP nin siyasetini benimseyenleri görünce aynı bende öyle oluyorum. CHP'nin çok mükemmel bir özerklik vereceğim, onu bunu dışarıya çıkartacağım diyen bir genel başkanı ve malum partiye bakanlık verilebilir diyen çok mükemmel bir kadrosu var.

27 mayıs 1960 darbesinde Kurmay Yüzbaşı olarak fiilen de katılmış Muzaffer Özdağ kimdir? Önce bir araştırın da, milleti atasıyla yargılayan Ümit Beyin ne derece demokrat olduğunu görün.
Ümit Özdağ'ı daha dün tanımadım ben.

Ayrıca CHP konusunda size katılıyorum. Kusura bakmayın ama CHP'nin alternatifi Ümit Özdağ değildir.
LDP maalesef seçimde yok, onun yerine DP en mantıklı seçenektir. Hadi onu da benimsemiyorsanız, Muharrem İnce hepsinden daha temiz bir siyasetçidir.

@Re Malaka ben de diyorum ki. Ben de dahil bir çok insan Mansur Yavaş'a gözü kapalı, gönlü ferrah için de oy verebileceğimiz biri. Mansur Yavaş'a CHP'de olduğu için mi oy vereceksiniz, yoksa çizgisini ve icraatlarını beğendiğiniz için mi oy vereceksiniz. Ben de o zaman sizin karşılaştırmanız gibi yaparaktan, Mansur Yavaş CHP'de oldukça ona oy verilmez, Partisinin genel başkanı ve kadrosu kötü desem doğru olur mu? Olmaz.

@Re Malaka ben de diyorum ki. Ben de dahil Mansur Yavaş'a gözümüz kapalı, gönlümüz ferah için de oy verebileceğimiz biri. Mansur Yavaş'a CHP'de olduğu için mi oy vereceksiniz, yoksa çizgisini ve icraatlarını beğendiğiniz için mi oy vereceksiniz. Ben de o zaman sizin karşılaştırmanız gibi yaparaktan, Mansur Yavaş CHP'de oldukça ona oy verilmez dersem, doğru olur mu? Olmaz.

O açıdan bir sorun yok; ben zaten particiliğe karşıyım. İsme bakarım, o kişinin fikir yapısına bakarım. Körü körüne isimlere de bağlanmam. Siyasette bugün ve yarın çok farklı olacağı için bu gibi şeylerde dikkatli olmak lazım.
Genel olarak fikirlerinize katılıyorum. Sanırım yanlış çerçevede yürüttük tartışmayı, ben sadece Ümit Özdağ'ın çok da düşünüldüğü gibi birisi olmadığını belirtmek istedim.

Yoksa ülkemizde tam anlamıyla benim gibi düşünen siyasetçi henüz yok, ona yakın fikirler etrafında dolaşıyorum :)

O açıdan bir sorun yok; ben zaten particiliğe karşıyım. İsme bakarım, o kişinin fikir yapısına bakarım. Körü körüne isimlere de bağlanmam. Siyasette bugün ve yarın çok farklı olacağı için bu gibi şeylerde dikkatli olmak lazım.
Genel olarak fikirlerinize katılıyorum. Sanırım yanlış çerçevede yürüttük tartışmayı, ben sadece Ümit Özdağ'ın çok da düşünüldüğü gibi birisi olmadığını belirtmek istedim.

Yoksa ülkemizde tam anlamıyla benim gibi düşünen siyasetçi henüz yok, ona yakın fikirler etrafında dolaşıyorum :)

Ne yazık ki belli bir fikir çerçevesinde konuşup o fikri savunan bir siyasi bile yok hatta bunları geçtim partisinin asıl kuruluş fikirlerini bile savunmuyor birçoğu.

Tartışmayı bence de kesinlikle yanlış bir çerçeve de yürüttük hocam. :D İkimiz de birbirimiz yanlış anladık. Sizi kırdıysam kusura bakmayın hocam. :)

Geri
Yukarı