Sünnet yasaklanmalı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mesaj kasmak, ilgi almak için yapılan troll bir konu.
Suriyeli bilim insanlarına göre; Technopat Sosyal'de her sene bunun gibi maymunlar beliriyormuş.
Eki Görüntüle 684249
Buradaki kimse küçük bir çocuğun kendi iradesi ile sünnet olduğu görüşünü savunamaz, savunmamalı da. Bunun en büyük kanıtlarından birisi de neredeyse hepimizin küçükken sünnetden kaçma girişiminde bulunması ve korkmasıdır. Herhangi bir dini savunabilirsiniz(Saygı çerçevesi içinde), sünneti doğru görebilirsiniz ancak sünnetin özgür irade ile yapılmadığını belirten bir insana karşı, gelip saygısızlık yaparak maymun derseniz, işte o zaman ben de saygıyı bir kenara atarım. Sünnet özgür irade ile yapılmaz, aile baskısı ile yapılır. Bu bir gerçek.

Bu konunun kilitlenmesi asıl garibime giderdi. Daha açılır açılmaz hurra diye saldırıp ayet atanları uzaklaştırmak gerekli.
İslam dininin bu konuda tavsiyesi varsa kaynak verin diyen bir kişiye gerekli kaynağı verdim. Ayetlerden rahatsız oluyorsanız topluma çıkmayın. Herkesin dini kendine.
Dalga mı geçiyorsunuz?
Dalga geçmiyorum. Cinsel organlar hiç bir zaman haz amacıyla yaratılmadı. İnsan neslinin devamı için gereklidir. Haz gelip geçici. Soyun kurursa sen gelip geçici olursun.

Bu konunun kilitlenmesi asıl garibime giderdi. Daha açılır açılmaz hurra diye saldırıp ayet atanları uzaklaştırmak gerekli.
Gerekçen nedir dostum? Her türlü görüşe açığız, özgür ülkeyiz, güya düşünce özgürlüğü var. Ayet paylaşınca mı zorumuza gidiyor? :)

Konu kapanmaz bence.
Bu saatte tüm moderatörler, osura osura, uyuyordur.

(Lütfen banlamayın mizah amaçlı)
Konu kapanmasa dahi çocuk istismarı savunucularının mesajlarından seviyeli bir tartışma yaşamak mümkün değil. Şimdiden 8 sayfa olmuş bile, elde tutulur bir konuşma yaşandı mı?

Daha önce bu başlıkla bir konu açılmış ve kilitli şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki kimse küçük bir çocuğun kendi iradesi ile sünnet olduğu görüşünü savunamaz, savunmamalı da. Bunun en büyük kanıtlarından birisi de neredeyse hepimizin küçükken sünnetden kaçma girişiminde bulunması ve korkmasıdır. Herhangi bir dini savunabilirsiniz(Saygı çerçevesi içinde), sünneti doğru görebilirsiniz ancak sünnetin özgür irade ile yapılmadığını belirten bir insana karşı, gelip saygısızlık yaparak maymun derseniz, işte o zaman ben de saygıyı bir kenara atarım. Sünnet özgür irade ile yapılmaz, aile baskısı ile yapılır. Bu bir gerçek.
Ben kendi iradem ile sünnet oldum. Sünnet olmaktan korkan çocuklar, eski zamanlarda kullanılan makas benzeri aletlerden korkmuştur.

Konu kapanmasa dahi çocuk istismarı savunucularının mesajlarından seviyeli bir tartışma yaşamak mümkün değil. Şimdiden 8 sayfa olmuş bile, elde tutulur bir konuşma yaşandı mı?

Senin gibi arkadaşlarımız “ayet paylaşanlar uzaklaştırılmalı” dediği için elle tutulur bir tartışma olmuyor olabilir mi? :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı