Süperbox 4.5G çekim gücünü artırma

bayramkaraytu

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben Süperbox 4.5 hızında internet kullanıyorum, verdikleri kutunun arkasında iki adet anten girişi var, birinin yanında DIV birinin yanında MAIN yazıyor. Çekim gücünü arttırmak için ne tür bir eşya alıp da takmalıyım? Teşekkürler şimdiden. :like:

Bendede süperbox var, modem arayüzünde 4,5G+ yazıyor ve 4 çubukta sürekli yeşil. Gündüzleri çok iyi, fakat akşamları hala 4,5G+ olup ve modem arayüzünde 4 çubuk yeşil olmasına rağmen özellikle upload hızında çok dalgalanma oluyor hatta, upload sıfırlanıyor. Baz istasyonunun yoğun olmasından kaynaklı. Ama gündüz canavar gibi. Ben çin'den uyumlu anten getirdim ama hiç bir faydası yok, bende çekim gücü sorunu yok, ama dediğim sorun var. Gündüzleri 200mbit down ve 47 mbit up alıyorum, Akşamları down 140 mbit, upload 40 mbit fakat, uploadda dalgalanma çok oluyor.

Süperbox ara yüzü açamıyorum nasıl açabilirim acaba ? 192.168.1.1 eski modem gibi denedim olmuyor Google amcaya baktım oda bilmiyor 🙂

Bende süperbox kullanıcısıyım. Arada hız dalgalanmaları geçtim , bende tuhaf bir sorun oluşuyor. Benimde online oyunlarda, bağlantım anlık kopup geri geliyor. Fakat o an internette kopma olmuyor. Sadece oyunlar da oluyor bu. Bunun çözemedim. Hatta Twitch den yayın açtım. Online olan oyuna girdim. Yine oyunda internet gitti, ama izlediğim yayın kesilmedi. Bende bunu çözemedim. 😊

Bende süperbox kullanıcısıyım. Arada hız dalgalanmaları geçtim , bende tuhaf bir sorun oluşuyor. Benimde online oyunlarda, bağlantım anlık kopup geri geliyor. Fakat o an internette kopma olmuyor. Sadece oyunlar da oluyor bu. Bunun çözemedim. Hatta Twitch den yayın açtım. Online olan oyuna girdim. Yine oyunda internet gitti, ama izlediğim yayın kesilmedi. Bende bunu çözemedim. 😊
Oyunlarda ağ gecikmesi oluyor ve superboxun kronik sorunlarından biri maalesef. Oyunlarda internetin gitmesi demek, ağ gecikmesi olduğunu gösterir. Bende de superbox vardı, memnun kalmadım, iade ettim. Normal fiberin yerini tutmuyor. Şu anda telekom fulllimitsiz 100/4 gerçek fiber kullanıyorum. Çok memnunum.

Oyunlarda ağ gecikmesi oluyor ve superboxun kronik sorunlarından biri maalesef. Oyunlarda internetin gitmesi demek, ağ gecikmesi olduğunu gösterir. Bende de superbox vardı, memnun kalmadım, iade ettim. Normal fiberin yerini tutmuyor. Şu anda telekom fulllimitsiz 100/4 gerçek fiber kullanıyorum. Çok memnunum.

Telekomun alt yapısı bu önümüzdeki 3 ay içinde yapılacak. Biz de süperboxa geçici olarak geçtik. En azından film izleme veya indirme yapabiliyoruz. TTNET in bize şu koşullarda sağladığı hız 2 mbps idi ve o bile kopma yapıyordu. Dediğiniz gibi alt yapı yapılır yapılmaz geçeceğiz. Süperbox dan çıkarken, 400- 500 TL gibi taahhüt parası da ödeyeceğiz mecbur. 😊

Telekomun alt yapısı bu önümüzdeki 3 ay içinde yapılacak. Biz de süperboxa geçici olarak geçtik. En azından film izleme veya indirme yapabiliyoruz. TTNET in bize şu koşullarda sağladığı hız 2 mbps idi ve o bile kopma yapıyordu. Dediğiniz gibi alt yapı yapılır yapılmaz geçeceğiz. Süperbox dan çıkarken, 400- 500 TL gibi taahhüt parası da ödeyeceğiz mecbur. 😊
Ben superboxtan çıkarken cayma bedeli ceza ödemedim. Mail attım, aradım, bulunduğum konumda gerekli hizmeti alamıyorum ve bunun sebebi turkcellin bölgedeki yetersiz hizmet kalitesi dedim ve beni aradılar, evet bulunduğunuz bölgede superbox için yeterli sinyal kalitesi veremiyoruz ve isteğinizi kabul ediyoruz dediler, hattı iptal ettim, cihazı teslim ettim, herhangi bir cayma bedeli, ceza ödemedim, kısacası zararsız ziyansız kurtuldum superboxtan.

Herkese merhaba, ben Süperbox 4.5 hızında internet kullanıyorum, verdikleri kutunun arkasında iki adet anten girişi var, birinin yanında DIV birinin yanında MAIN yazıyor. Çekim gücünü arttırmak için ne tür bir eşya alıp da takmalıyım? Teşekkürler şimdiden. :like:
BENDE SORUNUZUN CEVABINI BEKLİYORUM.LÜTFEN CEVAP GELİNCE BANADA İLETEBİLİRMİSİNİZ?[email protected]
Teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı