Süperonline ping (ms) sorunu

whitetet

Hectopat
Süperonline kullanıyorum ve pingim ilk başlarda 20, 25 arası olmasına rağmen son günlerde 60, 70 arası. Speedtest yapıyorum izmirde 2 tane server var 1. server tıklayınca 24 gözüküyor ping 2. server tıklayınca 60 buna nasıl bir çözüm bulabiliriz? Oyundaki pingimde 60'dan aşağıya inmiyor.

Bildiğin gibi internet üzerinden ulaşmak istediğin veriler sunucularda tutulur. Ve her sunucu aynı binada değildir. Farklı illerde, farklı şehirlerde, farklı ülkelerde, farklı kıtalarda.
Bu yüzden, bilgiye ulaşabilmek için nereye ulaşım sağlaman gerektiği önemlidir.

Hangi oyunda alıyorsunuz bu ping değerlerini. Varsa hangi kıtalarda arama yaptırıyorsunuz. Mesela Dota 2'de sunuluyor bu seçenekler.
Ki bana kalırsa 60-90 ping çok da yüksek değil.

60,70,... baya bir yüksek yani oyunlarda bir sorun olur mu dersen olmaz BF3'te falan sorun olmuyor.
Oyunlarda böyle ise normal farklı kesimlerden insanlar falan var ve bunlarla sürekli bir veri alış verişi oluyor kiminin hızlı kiminin yavaş buna göre hesaplanıyor oyundaki ping değerin.

60 70 ping, konu açılabilecek kadar önemli bir ping değil. Önce hangi ping değerinin yüksek olduğunu öğrenmen gerek. FPS oyunlarında Ping 100 üstünde ise sorun var demektir. Strateji oyunlarında bu değer 150'ye kadar çıkabilir.

FPS tarzı oyunlarda en basitinden Sniper tüfeği ile pusmuş birisi, hızla koşan başka bir kullanıcıyı vurmak istediğinde ping çok önem arz eder.
Yüksek olur ise istenilen noktaya isabet etmeyebilir.

Ama Dota 2 gibi strateji oyununda böyle bir durum yoktur. Her iki tarz oyunlar için de 60 ms ping kesinlikle kabul edilebilir bir değer. Sıkıntı etmeyin...

Ping değerlerini biliyorum fakat benim oynadığım oyunda 60 pingde bir şey olmamış gibi gözüksede oyundaki vuruşları etkiliyor. MTA:SA gta san andreas online oynuyorum. Destruction derby bu yüzden sormuştum. Ayrıca 100ping üstünün sorun olduğunu biliyorum ama eskiden böyle bir sorun yoktu. Üstelik oyunda aynı sunucuya giriyorum bu yüzden sordum.

200ms üstüne girmiyorum zaten atıyorlar 150ms dahi lagsız oynanıyor.

GGUKpIS.png

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı