Şüpheli olaylar için sanal makine kurmak

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Selam, şüpheli linkler ve dosyalar için W10 sanal makinesi kuracağım. Pano ve klasör paylaşımını kapatırsam ve antivirüs kurarsam tehditleri engellemiş olur muyum? Ana bilgisayarıma bulaşmasını istemiyorum. Vmware Workstation kullanacağım. İnterneti açık tutacağım mecburen.

Selam, şüpheli linkler ve dosyalar için Windows 10 sanal makinesi kuracağım. Pano ve klasör paylaşımını kapatırsam ve antivirüs kurarsam tehditleri engellemiş olur muyum? Ana bilgisayarıma bulaşmasını istemiyorum. VMware Workstation kullanacağım. İnterneti açık tutacağım mecburen.

Antivirüs kurmana gerek yok. Vmden ana sisteme bulaşmaz.

Selam, şüpheli linkler ve dosyalar için Windows 10 sanal makinesi kuracağım. Pano ve klasör paylaşımını kapatırsam ve antivirüs kurarsam tehditleri engellemiş olur muyum? Ana bilgisayarıma bulaşmasını istemiyorum. VMware Workstation kullanacağım. İnterneti açık tutacağım mecburen.

Hocam bu yayılma meselesini çok denedim. Hiçbir şekilde ana bilgisayara virüs bulaşmıyor. En azından bende bulaşmadı. Ancak sanal makineler arası bulaşabiliyor özellikle internetten yayılan "Petya" gibi virüsler.

Yanlış bilgi, Vm'den PC'ye bulaşan virüsler vardır.

Petya bile denedim bulaşmadı. Ama sanal makineler arasında bulaştı.
Arkadaş ana sistemden bahsediyor görmüyorsan gözlük verebilirim.

1647355079376.png

PC derken ana makineyi kastetmesi dışında sorun yok.

Ubuntu kurabilirisin. Linux'ta virüsler neredeyse yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı