Sürekli aç hissediyorum

1-vallahi bilemedim. Benim metabolizmam biraz yavaştır. Mesela bizim, alt komşuyu düşünürsek. Benden daha fazla yiyor ama aşırı zayıf. Kişiden kişiye göre değişiyor.
2-hayır, böyle diyen hiç olmadı. Ama sürekli kilomdan bahsedilir aile arasında. İlkokula gittiğim zamanlar sürekli benimle dalga geçerlerdi mesela, ama umurumda olmuyor bu tabii. Kim ne derse desin, hatta ailevi karıştırmadan küfür etsin umurumda olmaz. Ne düşünüyorsa düşünsün benim hakkımda.

Öncelikle acil tıp* çalışanıyım, bu konuyla ilgili geniş yelpazede bilgim yok. Ama şunu söyleyeyim sevdiğin şeylerin bir süreklilik değil de bir ödül olarak değişmesi gerekiyor bence, yeme alışkanlığını yavaş yavaş düşürerek, spor alışkanlıkları edinerek bu durumun üstesinden gelebilirsin. Olabilecek en fazla yavaşlama ile birlikte bu bağımlılığı hobi haline getirebilirsin :) ya da Fast food alışkanlığın olmadığı için bu kadar sevdiğin bir şeyden mahrum kalmayıp fazla azaltmadan aynı ölçüde spor yapabilirsin. Spor yapmayı düşünürsen eğer başlamadan önce kardiyoloji doktoruna danışmanı öneririm. Bir de çok yemek ye ama ekmek yeme, beyaz ekmek hiç yeme :) yağlı ve çok tuzlu yiyecekler kalp düşmanı oluyor, kalp sağlığı kolay toparlanan bir şey değil ama korumak çok basit. Zorunda kalmadan önce kendi isteğin dahilinde bunları yapmanı öneririm. Korunmuş kalp yetmezliği tanısını konan bir arkadaşın olarak bu öneriyi veriyorum. Aklında olan, yazdıklarım içerisinde saçma bulduğun yerler olursa mutlaka belirt.

Hocam şakanın mantığı yok hani şöyle olsa anlarım:

Hocam boş verin sağlığı istediğiniz kadar yiyin(!)

İroni olduğunu belirtmek istiyorsanız cümlenizin sonuna "(!)" koyun.

Onu bilmiyordum bundan sonra ironi yaptığım cümlelerin sonunda "(!)" koyarım teşekkür ederim.

Hocam şakanın mantığı yok hani şöyle olsa anlarım:

Hocam boş verin sağlığı istediğiniz kadar yiyin(!)

İroni olduğunu belirtmek istiyorsanız cümlenizin sonuna "(!)" koyun.
Hocam bu kadar takılmayın bence hocamız bir şey yazmış burnundan getirmeyin :)

Öncelikle acil tıp* çalışanıyım, bu konuyla ilgili geniş yelpazede bilgim yok. Ama şunu söyleyeyim sevdiğin şeylerin bir süreklilik değil de bir ödül olarak değişmesi gerekiyor bence, yeme alışkanlığını yavaş yavaş düşürerek, spor alışkanlıkları edinerek bu durumun üstesinden gelebilirsin. Olabilecek en fazla yavaşlama ile birlikte bu bağımlılığı hobi haline getirebilirsin :) ya da Fast food alışkanlığın olmadığı için bu kadar sevdiğin bir şeyden mahrum kalmayıp fazla azaltmadan aynı ölçüde spor yapabilirsin. Spor yapmayı düşünürsen eğer başlamadan önce kardiyoloji doktoruna danışmanı öneririm. Bir de çok yemek ye ama ekmek yeme, beyaz ekmek hiç yeme :) yağlı ve çok tuzlu yiyecekler kalp düşmanı oluyor, kalp sağlığı kolay toparlanan bir şey değil ama korumak çok basit. Zorunda kalmadan önce kendi isteğin dahilinde bunları yapmanı öneririm. Korunmuş kalp yetmezliği tanısını konan bir arkadaşın olarak bu öneriyi veriyorum. Aklında olan, yazdıklarım içerisinde saçma bulduğun yerler olursa mutlaka belirt.
Hocam öncelikle, şimdilik kardiyoloji doktorum spor yapmamam gerektiğini söyledi. Yüzmeye yazılacaktım fakat doktorum izin vermedi. Şimdilik sadece yürüyüş yapabilirsin dedi. Ama bunun dışında dediğiniz diğer şeyleri yapabilmek için çaba göstereceğim. Teşekkürler :)

İstediğiniz kadar yiyin hocam bu dünyaya bir kere geliyoruz tadını çıkarın.😀
Aslında ben de böyle düşünüyordum. Bunu belirttim zaten. Bir kere geliyorum bu dünyaya, o 1 ömrümü istediğim kadar yemek yiyerek geçirmek istiyorum ama olmuyor işte. Sonra böyle sağlık sorunlarıyla uğraşıyorsun.

Hocam bu kadar takılmayın bence hocamız bir şey yazmış burnundan getirmeyin :)

Hocam öncelikle, şimdilik kardiyoloji doktorum spor yapmamam gerektiğini söyledi. Yüzmeye yazılacaktım fakat doktorum izin vermedi. Şimdilik sadece yürüyüş yapabilirsin dedi. Ama bunun dışında dediğiniz diğer şeyleri yapabilmek için çaba göstereceğim. Teşekkürler :)

Ne kadar ekmek o kadar köfte chris, ne kadar dikkat edersen yasakların önü o kadar kapanır. İlk seneler merdiven çıkamayan ben şu an 8km yolu dinlenmeden yürüyebiliyorum. Spor bana da yasaktı başlarda ama şu an profesyonellik olmadan istediğim sporu yapabiliyorum. Sebebi ise düzenli ağır antrenmanlar hala önerilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı