Sürekli Ağrı Kesici Kullanmak

Daha demin Theraflu içtim şuan iyiyim.
Bak kardeşim sen anlamak istemiyorsun heralde. İçtiğin ilacı sana kim önerdi ? O ilacın içindeki maddeleri biliyor musun ? Parasetamol , Fenilefrin hidroklorür ve antihistaminik bir ilaçtır. Yani soğuk algınlığında ateşi düşürür, allerjiye iyi gelir ve burnu açar.
Ama burada bir asıl sorun var. Sen konu başlığında ne dedin ? Sürekli baş dönmesi. Bu ilaç çok yaygın bir şekilde baş dönmesi yapar.
Ve bana diyorsun ki internette araştırdım anevrizma okudum olabilir. Peki sen hiç yan etkilerini okudun mu ? şuan kullandığın ilacın.
Bak şimdi buraya daha fazla vakit harcama hemen doktora hadi......

Konu nereye gelmiş diye bir göz atayım dedim gene kendi bildiklerini yapmışlar. Bırakın dostum ne hali varsa görsün, kendini düşünmeyen insanları sizde düşünmeyin. Başka türlü akıllanmazlar.

Konu nereye gelmiş diye bir göz atayım dedim gene kendi bildiklerini yapmışlar. Bırakın dostum ne hali varsa görsün, kendini düşünmeyen insanları sizde düşünmeyin. Başka türlü akıllanmazlar.
Yok şimdi herkes hasta olduğunda böyle yapıyor. Ciddi bir şey olma ihtimalini göz önüne alıp yazıyorum. Bundan sonra kendi bileceği iş artık diyeceklerim bu kadar.

Yok şimdi herkes hasta olduğunda böyle yapıyor. Ciddi bir şey olma ihtimalini göz önüne alıp yazıyorum. Bundan sonra kendi bileceği iş artık diyeceklerim bu kadar.

Gerçekten insanları anlayamıyorum. Ben her sene geçirdiğim alerjide bile "belki alerji değildir, başka bir şey olabilir" diye doktora gidiyorum 😂

Başlığın cevabına gelirsek "sürekli ağrı kesici kullanımının böbrek fonksiyonlarını bozduğuna dair ciddi kanıtlar bulunmaktadır". Yani, aman attım iki tane kendime geldim dediğimiz ilaçlar dahi uzun vadede böbreklerinizi mahvetmenize neden olabilir.

İlk mesaj için yazılması gerekenler zaten yazılmış👏

Minoset ve Ağrı kesiciler bence hastalığı geçirmiyor, erteliyor. Sonra hepsi toplanıp daha feci bir ağrı olarak geri geliyor 1 Yıldır falan minoset kullanmıyorum bıraktım ilaç kullanmayı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı