Sürekli akılda felsefe yapmak

LegiOner

Kilopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kafamda istemeden sürekli felsefe yapıyorum, böyle açıklık getiremeyeceğim sorular çıkıyor. Oyun oynarken film dizi izlerken duş alırken vb. Genellikle din ila alakalı oluyor ve bazen Allah'ı sorgulama derecesine geliyor. Sizce böyle sorular sorup felsefe yapmak, iyi midir? Yoksa kafamı boşa mı yoruyorum.

Arkadaşlar kafamda istemeden sürekli felsefe yapıyorum, böyle açıklık getiremeyeceğim sorular çıkıyor. Oyun oynarken film dizi izlerken duş alırken vb. Genellikle din ila alakalı oluyor ve bazen Allah'ı sorgulama derecesine geliyor. Sizce böyle sorular sorup felsefe yapmak, iyi midir? Yoksa kafamı boşa mı yoruyorum.
Ben de tamamen aynısını yapıyorum, özellikle korktuğumda hemen aklıma din ile ilgili şeyler geliyor.

Felsefe güzeldir. Bilimlerin atasıdır ama her zaman felsefî düşünürseniz bu yaşamı kendiniz için çok zor bir hâle getirirsiniz. Yerinde ve zamanında, özellikle yalnız değil bir arkadaşınızla ya da arkadaşlarınızla felsefî düşüncelere girip, tartışırsanız sizin için çok faydalı olur.

Bilgi olmadan düşünülmez. Özellikle derin konularda bir balık gibi çırpınır durursunuz.
Başka işlerle ilgilenin, öğrenin yada bilgin kişilerle konuşun.
indir (3).jpeg

Geri
Yukarı