Sürekli akılda felsefe yapmak

LegiOner

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Arkadaşlar kafamda istemeden sürekli felsefe yapıyorum, böyle açıklık getiremeyeceğim sorular çıkıyor. Oyun oynarken film dizi izlerken duş alırken vb. Genellikle din ila alakalı oluyor ve bazen Allah'ı sorgulama derecesine geliyor. Sizce böyle sorular sorup felsefe yapmak, iyi midir? Yoksa kafamı boşa mı yoruyorum.

qino88

Picopat
Yer
Dünya
Arkadaşlar kafamda istemeden sürekli felsefe yapıyorum, böyle açıklık getiremeyeceğim sorular çıkıyor. Oyun oynarken film dizi izlerken duş alırken vb. Genellikle din ila alakalı oluyor ve bazen Allah'ı sorgulama derecesine geliyor. Sizce böyle sorular sorup felsefe yapmak, iyi midir? Yoksa kafamı boşa mı yoruyorum.
Ben de tamamen aynısını yapıyorum, özellikle korktuğumda hemen aklıma din ile ilgili şeyler geliyor.

Yennefer O.V

Centipat
Yer
Vengerberg
Felsefe güzeldir. Bilimlerin atasıdır ama her zaman felsefî düşünürseniz bu yaşamı kendiniz için çok zor bir hâle getirirsiniz. Yerinde ve zamanında, özellikle yalnız değil bir arkadaşınızla ya da arkadaşlarınızla felsefî düşüncelere girip, tartışırsanız sizin için çok faydalı olur.

Yusuf Koçoğlu

Hectopat
Yer
Karamürsel
Bilgi olmadan düşünülmez. Özellikle derin konularda bir balık gibi çırpınır durursunuz.
Başka işlerle ilgilenin, öğrenin yada bilgin kişilerle konuşun.
indir (3).jpeg

Makaleler
1
Ben de felsefe yapmayı çok seviyorum, sorgulayıcı bir zihne sahip olmak da bence çok iyi bir şey, kafanızı boşuna yorduğunuzu düşünmüyorum.

Yeni konular

Yukarı