Sürekli elektriklerin gitmesi sisteme zarar verir mi?

UnFrGvnG

Decipat
Bulunduğum yerde pek çok kez elektrikler gidiyor ve bilgisayarım açıkken çok fazla karşılaştım bu durumla.
Bu kesinti sisteme zarar verir mi,verirse akım korumalı priz alsam işe yarar mı sizce ve hangi modeli almalıyım?
Birde elektrik kesintisi sonrası sistemi normal açtığım şekilde mi açmalıyım veya güç kaynağını deşarj edip açmama gerek varmı?

(Anlık kesintiler de oluyor ama sistem kapanmıyor.Ev telefonundan şarj olma sesi gidip geliyor bazen)

Apu sistem kullanıyorum ve güç kaynağımın modelini tam bilmiyorum, şu şekilde geçiyor:
GameGaraj 650 W 80+Bronze

Bulunduğum yerde pek çok kez elektrikler gidiyor ve bilgisayarım açıkken çok fazla karşılaştım bu durumla.
Bu kesinti sisteme zarar verir mi, verirse akım korumalı priz alsam işe yarar mı sizce ve hangi modeli almalıyım?
Bir de elektrik kesintisi sonrası sistemi normal açtığım şekilde mi açmalıyım veya güç kaynağını deşarj edip açmama gerek var mı?

(Anlık kesintiler de oluyor ama sistem kapanmıyor. Ev telefonundan şarj olma sesi gidip geliyor bazen)

APU sistem kullanıyorum ve güç kaynağımın modelini tam bilmiyorum, şu şekilde geçiyor:
GameGaraj 650W 80+Bronze

Anlık kesintiler sorun çıkartmaz hiçbir şekilde ama çok fazla kesinti yaşanırsa PSU ömrü azalır ömrü azalırsa anakartı yakabilir ama PSU nuz uzun süre götürür sizi muhtemelen.

Bu kesinti sisteme zarar verir mi, verirse akım korumalı priz alsam işe yarar mı sizce ve hangi modeli almalıyım?
Bir de elektrik kesintisi sonrası sistemi normal açtığım şekilde mi açmalıyım veya güç kaynağını deşarj edip açmama gerek var mı?

(Anlık kesintiler de oluyor ama sistem kapanmıyor. Ev telefonundan şarj olma sesi gidip geliyor bazen)

APU sistem kullanıyorum ve güç kaynağımın modelini tam bilmiyorum, şu şekilde geçiyor:
GameGaraj 650W 80+Bronze

Akım korumalı priz kullanırsan hiçbir şey olmaz hocam.

Ben bunu kullanıyorum bir yakınımdan bedavaya almıştım o kullanmıyordu.

Bir model önerebilir misiniz ve bunların faydası oluyor mu?
Faydası oluyor evet.

Akım korumalı priz kullanırsan hiçbir şey olmaz hocam.

Ben bunu kullanıyorum bir yakınımdan bedavaya almıştım o kullanmıyordu.

Faydası oluyor evet.
Beşli priz kullanıyorum ben, bunu beşli prize takıpmı kullanayım?
Veya direk beşli prizli almak dahamı mantıklı yani aynı işi görür mü?
Prizlerin dördünüde kullanıyorum.

Geri
Yukarı