Sürekli elektriklerin gitmesi sisteme zarar verir mi?

Beşli priz kullanıyorum ben, bunu beşli prize takıpmı kullanayım?
Veya direk beşli prizli almak daha mı mantıklı yani aynı işi görür mü?
Prizlerin dördünüde kullanıyorum.

Dörtlü ya da beşli olarak satılanları almanız daha mantıklı olur ben kendi kullandığımı bir prize taktım taktığım akım korumalı prizede bir adet altılı taktım. O altılıda monitördür şarj kablom kasanın güç kablosu ve bir adet masa lambam mevcut ama dediğim gibi dörtlü ya da beşli almanız daha kârlı olur.

Akım korumalı priz voltaj / akım dalgalanmalarını önler. Elektrikler kesiliyorsa senin UPS alman lazım. Elektrik kesintisi olduğunda bir süre daha çalıştırır sistemi sen de güvenle kapatırsın.

Bende onu söylüyordum hocam. Pek bir faydası olmaz akım korumalı prizin. Öneren arkadaşın da bu kadar kendimden emin olmasına anlam veremedim.

Yani akım korumalı prizler yeter diye düşünüyorum o kadara gerek var mı bilemedim.

Akım korumalı prizler yüksek akımı engeller sadece. Anlık güç kesintilerini değil.

Bende onu söylüyordum hocam. Pek bir faydası olmaz akım korumalı prizin. Öneren arkadaşın da bu kadar kendimden emin olmasına anlam veremedim.

Akım korumalı prizler yüksek akımı engeller sadece. Anlık güç kesintilerini değil.
Geçen sene en az 10 kere elektrik gitmiştir ve sistem de açıktı.
En sağlıklısı UPS'dir tabii ama akım korumalı prizlerin faydası olduğunu söylediler arkadaşlar o yüzden gerek varmı diye düşündüm biraz.

Anlık güç kesintileri sisteme zarar verir mi peki?

En sağlıklısı UPS'dir tabii ama akım korumalı prizlerin faydası olduğunu söylediler arkadaşlar o yüzden gerek var mı diye düşündüm biraz.

UPS'ta tercih edebilirsiniz fakat akım korumalı priz anlık kesintiler için pek işe yaramıyor maalesef.

En sağlıklısı UPS'dir tabii ama akım korumalı prizlerin faydası olduğunu söylediler arkadaşlar o yüzden gerek var mı diye düşündüm biraz.

Eğer yüksek akımdan dolayı bazı cihazlarınız yandı ise priz olarak kullanabilirsiniz. Onun haricinde işe yarar mı bilemiyorum.

Anlık güç kesintileri sisteme zarar verir mi peki.

Kesinlikle evet. En iyi ihtimalle PSU'nuz yanar.

Geri
Yukarı