Sürekli iç sesim konuşuyor

Arada bende de oluyor beyin sürekli bir şeyleri tekrarlamaya çok müsait durmadan tekrarlar aklına gelir saçma şeyler bile olsa, kurtulmanın tek yolu başka şeylerle ilgilenmek veya temiz bir uyku düzeni oluyor genelde kendiliğinden geçer sonra unuttuğunuzu bile farketmezsiniz.

Size içimi dökmek istiyorum ben bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye de gidiyorum ama bazen canım çok sıkılıyor. Sizce kendini sıkı ders çalışmaya vermek mi yoksa günde 1-2 saat dışarı çıkıp gezmek yürüyüş yapmak mi? Ama ailemde bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya da gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim bana tamam sen bir daha gitme söz söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi yani anlayacağınız üzere ailem yüzünden sosyal hayatım yok. Ne yapmalıyım?
Ben iki defa mezuna kaldım. Kızın birine de aşıktım 11de. Kız üniversiteye gitti ben kaldım. Ben de çok kötü durumdan geçtim. Oluruna bıraktım biraz, farklı hobiler edindim, sınav sonucunu kabullendim ve sonra üniversiteye gittim. Sorunlarım bitti ve artık çok mu huzurluyum, hayır ama artık hayatıma daha az etkileri var. Ayrıca bu süreçte 4ten fazla yakın arkadaşımı kaybettim.

Ben iki defa mezuna kaldım. Kızın birine de aşıktım 11'de. Kız üniversiteye gitti ben kaldım. Ben de çok kötü durumdan geçtim. Oluruna bıraktım biraz, farklı hobiler edindim, sınav sonucunu kabullendim ve sonra üniversiteye gittim. Sorunlarım bitti ve artık çok mu huzurluyum, hayır ama artık hayatıma daha az etkileri var. Ayrıca bu süreçte 4'ten fazla yakın arkadaşımı kaybettim.

Eğer sakıncası yoksa yakın arkadaşlarınızı neden kaybettiniz yani sizden kendileri mi ayrıldılar.

OKB diye yorumladım.
Başında oluşan bütün düşüncelerin sana ait olmadığını öğrenmelisin. Düşüncenin kaynağı içgüdülerden olabilir, saplantılardan olabilir, hormonlardan olabilir, bilinçaltından olabilir... Bunları ayırt edebilirsin, ayırt edemesen bile düşüncelerini takmamayı öğrenmelisin.

Hocam insanlarla konuşun sohbet edin sosyal olun, kitap okuyarak odağınızı geliştirebilirsiniz bu sayede daha az olur eskiden benim iç sesim allah'a sövüyordu, kitap okuyarak odağımı geliştirdim sosyalleştim şu an ben de öyle bir sorun yok.

Hayatınıza biraz yenilik lazım :) bu: yeni insanlarla tanışmak, spora gitmek, farklı kitaplar okumak hatta ve hatta çok saçma gelecek fakat gezi turları videosu izleyebilirsiniz zira farklı kültürler görmek hoş :)

Yeni konular

Geri
Yukarı