İnsanlar ne konuşuyor?

fusedd

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. İnsanlarla sohbet etmekte güçlük çekiyorum, sırf bu yüzden asla arkadaş edinmem, sosyal medyalara girmem. Konuşacak bir şey bulamıyorum. Merhaba, nasılsın ve gerisi gelmiyor. Peki bu insanlar sevgilileri olsun arkadaşları olsun nasıl konuşacak bir şey buluyor? Nasıl saatlerce konuşuyorlar aklım almıyor. Eskiden bende konuşurdum hatta sohbet etmek için can atardım, maalesef şu an olmuyor.

Genelde anıları konuşur insanlar. Biraz karşıdakine bağlı, arkadaşıma selam veriyorum sonra bir konuya giriyor öyle öyle derken saatler geçmiş en az 15 konu konuşmuşuz.

Bunu hava atmak olarak algılama tavsiye için söylüyorum. Çok konuşkan biriyimdir. Yeni bir ortama girdiğimde bile en konuşkan kişi ben oluyorum. En başta hiç kasma kendini. Ya sohbet bulamazsam ya konuşamazsam gibi şeyler sakın düşünme. Rahat gir hepsi senin gibi insanlar. Kimsenin senden bir farkı yok. Ortamdaki herkes rahatsa sende rahat ol. Eğer herkesin rahat olduğu bir ortamda çekingen takılırsan dikkat çekersin (bu dikkat o dikkat değil) Ne konuşuyorlarsa bildiğin bilmediğin soru sor fikrini beyan et ya da onla bağlantılı bir şeye bağla ki konu uzasın. Bunları kesinlikle doğaçlama yapmalısın kasıntı olarak yaparsan hiç olmaz. Ben hep doğaçlama girerim her şeye. Sende böyle yap. Onun dışında sohbet her zaman belli konudan olmaz ki. Anılar, dedikodular, saçma konular. iddialar yani bir şekil çıkıyor. Kasıntı olmazsan başarırsın.

Çevreniz nasıldır onu bilmem de bizim burada yaşıtlarım bütün gün Tiktok, İnstagram, cinsellik, araba,futbol konuşuyor. Ben formula 1, tarih, uzay bilimleri, oyunlar hakkında sohbetlere ilgi duyuyorum. Ama şansıma konuşan kimse yok. İnsanlara kendi ilgi alanlarınızdan bahsedin illa ilgilenen birisi çıkar.

Çevreniz nasıldır onu bilmem de bizim burada yaşıtlarım bütün gün Tiktok, İnstagram, cinsellik, araba,futbol konuşuyor. Ben formula 1, tarih, uzay bilimleri, oyunlar hakkında sohbetlere ilgi duyuyorum. Ama şansıma konuşan kimse yok. İnsanlara kendi ilgi alanlarınızdan bahsedin illa ilgilenen birisi çıkar.
Formula 1 nasıl konuşulmuyor hocam. Son zamanlarda bayağı populerleşti. Arkadaş gruplarımızda Formula bilmeyen yok. Aslında bu şans olayı ama olsun. Bu arada kimi tutuyorsun?

Formula 1 nasıl konuşulmuyor hocam. Son zamanlarda bayağı populerleşti. Arkadaş gruplarımızda Formula bilmeyen yok. Aslında bu şans olayı ama olsun. Bu arada kimi tutuyorsun?
Benim çevremde yakın arkadaşım dışında ilgilenen yok. Futbol ülkesiyiz ne bekliyorsunuz ki?. Bu arada Redbullcuyum.

Geri
Yukarı