Sürekli iç sesim konuşuyor

Boş zamanım yok bu yıl dershaneye gidiyorum bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum spora falan gitmek için zaman lazım benim derslerden dolayı zamanım olmuyor.

Bunları yapamam çünkü boş zamanım yok bu yıl dershaneye gidiyorum bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum zaman lazım benim derslerden dolayı zamanım olmuyor bir film bile izleyemiyorum.

Zaman isteyen bir şekilde bulur. Buraya yazacak zamanın var mesela. Bende YKS'ye hazırlanıyorum. Ancak bir şekilde zaman buluyorum. Sende bulursun olmadı 1 hafta kendine zaman ver ve derslerden uzak ol. Emin ol akıl sağlığın için daha iyi olur.

Boş zamanım yok bu yıl dershaneye gidiyorum bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum spora falan gitmek için zaman lazım benim derslerden dolayı zamanım olmuyor.

Bunları yapamam çünkü boş zamanım yok bu yıl dershaneye gidiyorum bir de üniversite sınavına hazırlanıyorum zaman lazım benim derslerden dolayı zamanım olmuyor bir film bile izleyemiyorum.
Nasıl bir çalışma yöntemi bu 🤔Bence çok sağlıksız ama sen bilirsin.Arada kafanın dağılması lazım.

Nasıl bir çalışma yöntemi bu 🤔bence çok sağlıksız ama sen bilirsin. Arada kafanın dağılması lazım.

Her gün dershaneye etüte ders çalışmaya gidiyorum günde 7 saat ders çalışıyorum bunun 7 saati dershanede çalışmakla geçiyor 2 saatide akşam evde ders çalışıyorum size içimi dökmek istiyorum ben bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye de gidiyorum ama bazen canım çok sıkılıyor. Sizce kendini sıkı ders çalışmaya vermek mi yoksa günde 1-2 saat dışarı çıkıp gezmek yürüyüş yapmak mi? Ama ailemde bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya da gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim bana tamam sen bir daha gitme söz söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi yani anlayacağınız üzere ailem yüzünden sosyal hayatım yok. Ne yapmalıyım?

Nasıl bir çalışma yöntemi bu 🤔Bence çok sağlıksız ama sen bilirsin.Arada kafanın dağılması lazım.
Size içimi dökmek istiyorum ben bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye de gidiyorum ama bazen canım çok sıkılıyor. Sizce kendini sıkı ders çalışmaya vermek mi yoksa günde 1-2 saat dışarı çıkıp gezmek yürüyüş yapmak mi? Ama ailemde bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya da gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim bana tamam sen bir daha gitme söz söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi yani anlayacağınız üzere ailem yüzünden sosyal hayatım yok. Ne yapmalıyım?

Macera kitabı okuyabilirsin. Kıyamet senaryolu olanlar vs güzel oluyor.

Size içimi dökmek istiyorum ben bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye de gidiyorum ama bazen canım çok sıkılıyor. Sizce kendini sıkı ders çalışmaya vermek mi yoksa günde 1-2 saat dışarı çıkıp gezmek yürüyüş yapmak mi? Ama ailemde bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya da gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim bana tamam sen bir daha gitme söz söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi yani anlayacağınız üzere ailem yüzünden sosyal hayatım yok. Ne yapmalıyım?

Sürekli iç sesim konuşuyor. Farklı şeyler söylüyor akrabalar hakkında bir şeyler bazen istemeyerek akrabalara başkalarına beddua etmek ya da onlar hakkında kötü şeyler konuşmak gibi. Hatta bu yüzden sürekli içimden özür dilerim Allah'ım beni affet sen beni biliyorsun diyorum. Ne yapmalıyım sizce?
bu nefstir örnek ALLAH'a istemsizce içinden küfür etme

nefs kötü şeyler yaptırır ruh ise iyi şeyler nefs kötü işler ( günahlar) yapıldığı zaman daha fazla duyarsın ve ruh uyur

ruh uyanması nefs uymasını (konuşmamasını) istiyorsan çokça ibadet yap örnek namaz, zikir kuran oku veya dinle vb böylelikle nefs uyur ruh uyanır korkma her insanda olur

AMA nefsin isteklerini yapıyorsan kork çünkü sonu iyi bitmez sonu

Nefis insan için düşmanların en tehlikeli ve kişiyi Allah'u Zülcelâl'in rızasına giden cennet yolundan ayıran bir düşmandır(yeniasya.com.tr)
  • Nisa Suresi, 110. ayet: Kim kötülük işler veya nefsine zulmedip sonra Allah'tan bağışlanma dilerse Allah'ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur.
  • Nisa Suresi, 111. ayet: Kim bir günah kazanırsa, o ancak kendi nefsi aleyhinde onu kazanmıştır. Allah, bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Şeddâd b. Evs’ten (r.a.) rivayet edildiğine göre, Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:

“Akıllı kişi, nefsine hâkim olan ve ölüm sonrası için çalışandır. Zavallı (ahmak) kişi ise nefsinin arzu ve isteklerine uyan (ve buna rağmen hâlâ) Allah’tan (iyilik) temenni edendir.” (Tirmizî, Sıfatü’l-kıyâme, 25; İbn Mâce, Zühd, 31).

Her gün dershaneye etüte ders çalışmaya gidiyorum günde 7 saat ders çalışıyorum bunun 7 saati dershanede çalışmakla geçiyor 2 saatide akşam evde ders çalışıyorum size içimi dökmek istiyorum ben bu yıl YKS'ye hazırlanıyorum ve dershaneye de gidiyorum ama bazen canım çok sıkılıyor. Sizce kendini sıkı ders çalışmaya vermek mi yoksa günde 1-2 saat dışarı çıkıp gezmek yürüyüş yapmak mi? Ama ailemde bu yıl çok sıkı ders çalışmamı istiyor her gün dershaneye gidiyorum sabah 8 akşam 5 arası öğleden sonra etütte ders çalışırken canım çok sıkılıyor en son 5 ay önce 1 kez çok sıkılmıştım çarşıya çıkıp gezdim o zaman sonra ailem öğrendi bana izin vermediler niye gittin çarşıya ya başına bir şey gelseydi dediler bu arada 18 yaşındayım sonra dershanede ki müdür yardımcısı ile rehberlik öğretmenim babamı dershaneye çağırdılar babamın yanında bana bir daha bir yere gitmeyeceksin çarşıya da gitmeyeceksin dediler yasakladılar bende ondan sonra bir daha gitmedim o zaman internet kafeye gitmiştim 1 kez sonra dershanede ki sınıf arkadaşlarıma güvenerek söyledim saflıkla onlardan biride gidip rehberlik öğretmenine söylemişler sonra öğretmen babama söyledi o kadar yalvardım öğretmenime hocam söylemeyin dedim bana tamam sen bir daha gitme söz söylemem merak etme deyip geçiştirdi ama söyledi yani anlayacağınız üzere ailem yüzünden sosyal hayatım yok. Ne yapmalıyım?

Rehber öğretmenin ile otur bir plan program yap.Ailenin de dahil olduğu bir plan olsun.Madem tek cikamiyorsun onlarla birlikte git iki çay iç vsvs.Ev de ise planda belirli aktiviteler için zaman bulunsun.Kimse 24 saat ders çalışamaz çalışırsa da verim alamaz.Verimli çalışma diye bir şey olmazdı.Daha çok bunalıma sokacaklar seni.Bunu da belirt rehber öğretmenine.

Rehber öğretmenin ile otur bir plan program yap. Ailenin de dahil olduğu bir plan olsun. Madem tek cikamiyorsun onlarla birlikte git iki çay iç vsvs. Ev de ise planda belirli aktiviteler için zaman bulunsun. Kimse 24 saat ders çalışamaz çalışırsa da verim alamaz. Verimli çalışma diye bir şey olmazdı. Daha çok bunalıma sokacaklar seni. Bunu da belirt rehber öğretmenine.

O rehberlik öğretmeni 3 ay önce gitti çoktan dershaneden yerine o zaman yeni biri geldi o zaman dershanede ki rehberlik öğretmeni niye babama söyleyip babamı doldurdu ki gittiğimi söylemeseydi ne olurdu şimdi hiç dışarı çıkamıyorum 4 aydır çarşıya bile gitmediim off gıcık oldum o hocaya ya Allah'tan sonradan gitti dershaneden 3 ay önce müdür yardımcısına da beni söyleyen oydu şimdi günde 1-2 saat çıkardım dışarıya aslında hata bende o zaman saflıkla dershanede bizim sınıftan 2-3 kişiye arkadaşıma söyledim onlar gidip söylediler rehberlik öğretmenine sonra oda babama ve müdür yardımcısına söyledi gıcık kadın.

ALLAH tez zamanda yardımcın olsun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videolar inşALLAH yardımcın olur

Yeni konular

Geri
Yukarı