Sürekli internet kesintisi

Gece gündüz bozuluyor havalarla alakalı olduğunu sanmıyorum Fethiye'de yaşıyorum ve hep günlük güneşlik havalar. İnterneti bağlatalı 3 ay oldu ve daha önce böyle bir sorun yaşamadım. Yalın internet kullanıyorum kablolar prizden direkt modeme internet kablosu da arada herhangi bir şey olmadan direk bilgisayara geliyor. Ankastre kutusundan eve gelen kabloyu bilmiyorum malesef ama ben modemle bilgisayar ya da prizler arasına bir ek takmadım. Modem arayüzüne giremiyorum şu an nedense 192.168.1.1 yazıyorum ama sayfa gelmiyor, biraz daha bekleyip olmazsa modeme bir kez daha reset atacağım.

Splitter kullanmıyorum.

Dün yine Netspeed i arayıp çalışanlar geldiğince beni arasınlar bilgilendirsinler dedim, gelmelerini bekliyorum.
Modem arayüzüne girilmiyorsa, modemin bozuk olabilir ama sorun ankastre kutusunda gibi gözüküyor. Çakılan kablolarda oksitlenme veya çıkma olmuş olabilir. Bina iç tesisatını başka İSS ile kullanıp sorun yaşamadıysan orada sıkıntı olma ihtimali düşük ama olabilir. Ek olarak Türk telekomun dingilleri saha dolabından bozmuş olabilir. Sana gelen teknik ekipte Türk telekomun elemanı zaten. Altyapı değerlerini göremediğim için her şey olabilir diyorum, geçmiş olsun umarım sorunun uzamadan çözülür.

Büyük bir ihtimal kablo kaynaklı problem olabilir de bir göz atalım.

Modem arayüzüne giriş yapın. Farklı modemlerde farklı yerlerde olabilir.

Eki Görüntüle 437007
Bu mudur hocam?
Modem arayüzüne girilmiyorsa, modemin bozuk olabilir ama sorun ankastre kutusunda gibi gözüküyor. Çakılan kablolarda oksitlenme veya çıkma olmuş olabilir. Bina iç tesisatını başka İSS ile kullanıp sorun yaşamadıysan orada sıkıntı olma ihtimali düşük ama olabilir. Ek olarak Türk telekomun dingilleri saha dolabından bozmuş olabilir. Sana gelen teknik ekipte Türk telekomun elemanı zaten. Altyapı değerlerini göremediğim için her şey olabilir diyorum, geçmiş olsun umarım sorunun uzamadan çözülür.
Modemi açıp kapattım girebildim arayüze bir ss yükledim ama doğru yeri mi çektim bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    5,3 KB · Görüntüleme: 70
Bu mudur hocam?

Modemi açıp kapattım girebildim arayüze bir ss yükledim ama doğru yeri mi çektim bilemiyorum.
Hat değerlerin iyi değil ama bu hızlarda idare eder. Şimdi sen hat olarak ADSL mi kullanıyorsun? VDSL mi? modem ve altyapın değerlere yetişemiyor olabilir bu yüzden bu sorunu yaşatabilir. kopma yaşamayasın diye hızını 24 altına sabitlemişler gibi görünüyor.

Hat değerlerin iyi değil ama bu hızlarda idare eder. Şimdi sen hat olarak ADSL mi kullanıyorsun? VDSL mi? modem ve altyapın değerlere yetişemiyor olabilir bu yüzden bu sorunu yaşatabilir. kopma yaşamayasın diye hızını 24 altına sabitlemişler gibi görünüyor.
ADSL kullanıyorum, normalde 16 hızım (eskiden ttnet kullanırken bu modem ile bu hızı alıyordum, tüm parçalar aynı) ama Netspeed e geçince yok binanız desteklemiyor falan dediler ben de 12 Mbps ye tamam dedim, 2 aydır bu kopma sorununu yaşamıyordum.
Daha yeni 2. bir modem kullanıyordum normalde ama bu kopma sorunları yaşanınca belki sorun çözülür diye eski modemi kurdum.
Aynı sorun bende yaşadım internet kablosunda sıkıntı varmış büyük ihtimal ile sorun kablodur. Benim internet 10 saniye geliyor 1 dakika gidiyordu.
Bu arada benim direkt ADSL ışığım sönüyor prizden modeme giden kabloda mı sıkıntı vardır diyorsunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı