Sürekli kilo almak

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Normalde kilolu birisi degildim, 6 sene once universiteye basladigimda 63kg kadardim. Sonra zamanla kilo aldim ve 4 senenin sonunda memnun oldugum bir kiloya eristim, 80-85kg arasi. 1 sene kadar bu aralikta olduktan sonra(bir ara spora baslayip 78e kadar dusmustum) kilo almak icin ozel bir caba gostermeme ragmen bugün geldigim noktada 95kg oldum. Artik kilom fazla gelmeye basladi, daha cabuk yoruldugumu hissediyorum ve ayakkabimi baglarken bagcik baglamak bazen nefes nefese birakabiliyor gobegimden dolayi. Ve bu son sene icerisinde kollarimda sivilcemsi seyler cikmaya basladi, ki normalde ergenlik doneminde yuzum sivilceden gecilmeyecek halde olmasina ragmen kolumda bir şey cikmazdi. Ayrica sag en alt kaburgamin arkasinda ara ara bir agri hissediyorum. Cok nadir de olsa bazen yerimde oturamayacagim bir agi saplaniyor ve birkaç dakika kadar devam ediyor.

Saglikli bir kilo verme sureci ve spora gitmem gerekecek kadar basit bir durum mudur yoksa bu kilo alimi ve cildin bozulmasina neden olan hastaliklar var mi? Kan degerlerlerime bir baktirmam gerekir mi? Kaburgamin arkasindaki agridan dolayi karacigerimle alakali bir konuda endiselenmeli miyim?

Not: Yas 25.

Son düzenleyen: Moderatör:
Endokrinoloji ve diyetisyen bölümlerine uğra, hormon bozukluğu ve kan değerlerinde anormallik var mı öğrenirsin.

Yoksa zaten diyet ve spor işi kolay iş, aylık 3-5 kağıt ayırıp 6 ayda düzgün bir kilo ve vücuda ulaşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı