Sürekli olarak kopan Internet bağlantısı

Snr marjın çok düşük 10 un altında kopmalar yaşamanız çok doğal.
Yani mbit/s'mi düşürmem gerektiğini düşünüyorsunuz değil mi.

Garibime giden şey şuan sayısal verilere tekrardan baktım, artmış ve dün geceden beri kopma olmamış. Oysa dün cevap yazarken bile 2-3 defa kopmuştu. Sayıların değiştiğini ilk defa görüyorum.

Dosya Ekleri

• xxx.PNG
    xxx.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 57
Sorun alt yapın ile ilgili olabilir. Evinin santral ile uzaklığı ne kadar? Mesafe varsa Vdsl'de kopmalar oluyor. Bende de vardı aynı sorun, Adsl'ye düşürdüler kopmalar ortadan kalktı.

Yani mbit/s'mi düşürmem gerektiğini düşünüyorsunuz değil mi.

Garibime giden şey şuan sayısal verilere tekrardan baktım, artmış ve dün geceden beri kopma olmamış. Oysa dün cevap yazarken bile 2-3 defa kopmuştu. Sayıların değiştiğini ilk defa görüyorum.
Sabah saatlerinde artacaktır ancak yoğunluk olan saatlerde muhtemelen yine düşüp kopmalar başlayacaktır. Hızınızı düşürtmeniz gerekmekte benim evde kullandığım paketimde 16 mb ama kopmalar olduğu için önce 12 ye sonra 8 e düşürtmüştüm.

Sorun alt yapın ile ilgili olabilir. Evinin santral ile uzaklığı ne kadar? Mesafe varsa Vdsl'de kopmalar oluyor. Bende de vardı aynı sorun, Adsl'ye düşürdüler kopmalar ortadan kalktı.
Santralin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Alt mahalleye fiberle, orada ki merkezi kutudan 750 metre boyunca bakır kablo ile geliyor. Yanı başımızdaki komşular(ankastre kutusuna daha yakın olanların) 16mbit/s li internetleri nadiren kopuyor.

Benzer dertten muzdarip durumdayım. TTNet ile 4 ay kadardır herhangi bir sorunum hiç olmamıştı ama son 6 gündür sürekli şekilde ortalaması 20 olan pingim, 1000+ çıkıyor her 10 saniye de bir.

Defalarca müşteri hizmetlerini aradım, herhangi bir sorun göremediklerini söylüyorlar. İnternet üzerinden araştırmalarımla denemediğim çözüm kalmadı, kabloları yeniledim, bilgisayara format attım, modemi güncelleştirdim, herhangi bir sonuç yok.

Teknik destek talebinde bulunup arızayı kontrol etmelerini istedim, onlarda herhangi bir sorun gözükmediği için bunu yapamadıklarını ancak ücretli destek gönderebileceklerini söylediler.

Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. Kullanıcı ve mağdur olan benim, çözümü kendi başıma aramam gerekiyor. Umarım kısa sürede bir çözüm bulabiliriz.

Yukarıdaki yorumlardaki söylenenleri yaptım. 8mb/s olan interneti 6mb/s yaptım. Gerçekten de Akım dB arttı. Sorun şu ki download'u düşürdük ve downloadun dB'i arttı. 10dB altında düşen upload ve onun hızını düşüremiyorlarmış. Yani sadece iki yol kaldı: kablo net gelirse belki kabloların yeni oluşundan sorunlar düzelir ya da devlet adamlarımız oyun sektörüne girerlerse belki biraz yatırım yaparlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    15,1 KB · Görüntüleme: 54
  • speedtest.PNG
    speedtest.PNG
    11,9 KB · Görüntüleme: 49
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı