Sürekli stres içinde olmak

IntroVert

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Huzurlu veya mutlu olabildiğim bir saniye bile yok. Hayatım tamamen her şeyi düşünmekle, en ufak şeylere moral bozmakla geçiyor. Çevremden ve arkadaşlarımdan nefret ediyorum sürekli. Anlayamıyorum insanlar nasıl bu kadar rahat olabilirken ben bir saniye bile rahat olamıyorum. Hiçbir şekilde eğlenemiyorum, hiçbir şeyden keyif alamıyorum, gülsem bile içten gülemiyorum. Yaşım daha 21; ama o kadar yaşlanmış hissediyorum ki anlatamam. Çevremdeki insanlar gülüp eğlenirken, ben de onları kıskanarak ben niye mutlu olamıyorum diye kendime acı çektiriyorum. Çevremde çok denebilecek insan var ama sanki varla yok arasında gibiler. Sanki bana sadece işleri düştükleri, dertleri oldukları zaman geliyorlar gibi ama benim bir derdimde paylaşabileceğim hiç kimsem yok. Coronavirüs yüzünden zaten evdeyim evden de bunaldım, tek başıma kafamı dinleyemiyorum falan. Ani ruh değişimleri yaşamaktan sıkıldım, eğlenmem gereken yerde bile düşüncelere kapılıp sürekli huzursuz olmaktan sıkıldım. Psikiyatri, psikolog hepsine gittim ilaç kullandım ama hiçbir işe yaramadı. Yani ne olması gerekiyor benim az da olsa huzurlu, rahat hissedebilmem için ölmem mi gerekiyor. Eğer çözüm ölümse artık ciddi ciddi düşünüyorum. Çünkü hayatım bir film senaryosu gibi elimden kayıp gidiyor ve ben sadece mutlu olanları uzaktan izliyorum.

Al bir kağıt yaz tüm sıkıntılarını, sorumluluklarını.
Güzel tavsiye.
Her gün belirli saatler kendine ayırarak sorunlarını kendiyle konuşup çözüme ulaştırabilir.
Güzel tavsiye.
Her gün belirli saatler kendine ayırarak sorunlarını kendiyle konuşup çözüme ulaştırabilir.
Ben daha çok böyle şeylerin hayat boyu süreceğini, lakin zamanla sıkıntıları atamasan da takmamayı öğreneceğini düşünüyorum. Ben böyleyim mesala.

Sebebi forum nickinde saklı.

İnsanların bana taktığı bir lakap olarak kaldı.
Al bir kağıt yaz tüm sıkıntılarını, sorumluluklarını.

Deneyeceğim, teşekkür ederim.
Sorgulama dönemindesin, bu dönem tükenecektir elbet. Yavaş yavaş kafaya takmamayı öğreneceksin.

Senelerdir böyle biteceğini falan düşünemiyorum artık, tek bildiğim yorulduğum çabalamaktan.

Depresyondan kurtulmak için ayrı bir depresyona girme bence. Kendini kabullen, zamanla kabullenmeyi öğren. Dediğin gibi, bazı şeyler hayat boyu devam eder. En azından onunla yaşamayı öğren, kabullen.

Kafaya takma. Her şey bu kadar basit. Düşünme meye çalış, kafanı başka şeylerle dağıt, ne seviyorsan onun üzerine yoğunlaş. Unutma; Çok düşünen, her daim delirir.

Depresyondan kurtulmak için ayrı bir depresyona girme bence. Kendini kabullen, zamanla kabullenmeyi öğren. Dediğin gibi, bazı şeyler hayat boyu devam eder. En azından onunla yaşamayı öğren, kabullen.

Düşünmemeye çalışıyorum ama hiçbir şekilde yapamıyorum, bu sürekli düşünme daha doğrusu her şeyin negatifini düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Bilmiyorum daha nereye kadar gidecek.
Kafaya takma. Her şey bu kadar basit. Düşünme meye çalış, kafanı başka şeylerle dağıt, ne seviyorsan onun üzerine yoğunlaş. Unutma; çok düşünen, her daim delirir.

Keşke benim için de dediğiniz kadar basit olsa. Sürekli bir şeylerle oyalanmaya çalışıyorum kitap okumaya dizi film izlemeye oyun oynamaya çalışıyorum ama yine de düşüncek bir şey buluyorum yaptığım şeylerle alakalı da olsa. Çözümü yok sanırım ölene kadar.

Geri
Yukarı