Sürekli stres ve heyecan

Merhaba. Ben çok stresli ve heyecanlı bir insanım ama gereğinden fazla stres ve heyecan yapıyorum. Karnıma ağrılar giriyor, yemek yiyemiyorum, elim ayağım buz gibi oluyor, vücudum titremeye başlıyor. Elimde olan bir şey değil. Bana yardımcı olur musunuz?

Hocam bu stresli ülkeden sizde nasibinizi almışsınız anlaşılan. Ortamlarda biraz rahat ve relaks olmayı denemelisiniz. Kimse sizi şöyle böyle yapıyor diye kolay kolay eleştiremez. Eğer eleştirirse sizde susmamalısınız ve karşı tarafa gereken cevabı vermelisiniz. Sizde bu durumu kendinizde olan bir sorun gibi hayatınıza yansıtmışsınız ve psikolojinizi ters yönde etkilemeye başlamış bu durum. Anladığım kadarıyla sosyalleşmeyi sevmiyorsunuz ve bu tür ortamlarda kendinize oldukça stres yüklüyorsunuz bu da çeşitli şeyleri yapmanızı engelliyor(yemek yememe isteği gibi vs.) Eğer biraz başınızı sosyal medyadan kaldırıp hayatın gerçekleriyle yüzleşirseniz daha bu yaşadığınızın hayatınıza etkisinin %1 olduğunu anlayacaksınız. Kendinizi böyle şeylerle kandırmayın. İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı