Sürücü kursunun bana sormadan manuel yazdırması

Derse zaten bu amaçla girmiyor musun?

Derse hangi amaçla girdiğimi sormadım dikkat edersen. Veya "direksiyon dersine gittim acaba araba sürmeyi öğretirler mi" diye konu da açmamışım. Neye niyetlenip neyle karşılaştığım hakkında konu açtım. Fakat sen o kadar atılan mesaja rağmen laf kalabalığı yapmak adına (belki forumda mesaj sayısı kasmak) böyle saçma bir soru soruyorsun. İstersen bir dahaki mesajında belirt bilale anlatır gibi anlatayım derdimi. Cidden forumda bazen "e yani, ne bekliyordun" gibi sorular komiğime gidiyor.

Derse hangi amaçla girdiğimi sormadım dikkat edersen. Veya "direksiyon dersine gittim acaba araba sürmeyi öğretirler mi" diye konu da açmamışım. Neye niyetlenip neyle karşılaştığım hakkında konu açtım. Fakat sen o kadar atılan mesaja rağmen laf kalabalığı yapmak adına (belki forumda mesaj sayısı kasmak) böyle saçma bir soru soruyorsun. İstersen bir dahaki mesajında belirt bilale anlatır gibi anlatayım derdimi. Cidden forumda bazen "e yani, ne bekliyordun" gibi sorular komiğime gidiyor.
Orda sıkıntı yaşamana ithafen sıkıntı yaşamamak adına derse gidiyorsun anlamında söylemiştim. Zaten otomatik sürmeyi biliyorsan otomatik ehliyete kaydolup ders istemeyerek fiyattan da düşebilirdin. Ayriyeten forumda mesaj sayısı kasma olayına gelirsek o kısma gerçekten çok güldüm umarım kimse hayatında böyle bir forumda mesaj sayısı kasmaya çalışacak kadar aciz değildir. Buarada konu dışı ama şu vendetta maskesi olayları 2016 yıllarında facebookta bitmedi mi? Sanırım bu tür akım ve gruplara dahil olduğunuz için sürücü kursuna kaydolurken otomatik ehliyet istediğinizi söyliyemediniz.

Orada sıkıntı yaşamana ithafen sıkıntı yaşamamak adına derse gidiyorsun anlamında söylemiştim. Zaten otomatik sürmeyi biliyorsan otomatik ehliyete kaydolup ders istemeyerek fiyattan da düşebilirdin. Ayrıyeten forumda mesaj sayısı kasma olayına gelirsek o kısma gerçekten çok güldüm umarım kimse hayatında böyle bir forumda mesaj sayısı kasmaya çalışacak kadar aciz değildir. Bu arada konu dışı ama şu vendetta maskesi olayları 2016 yıllarında Facebook'ta bitmedi mi? Sanırım bu tür akım ve gruplara dahil olduğunuz için sürücü kursuna kaydolurken otomatik ehliyet istediğinizi söyliyemediniz.

Bu tür akım ve grupları ehliyet alırken peşlerinden takip ediyordunuz zamanında galiba. Bu mesajında son cümleye kadar normal ama bir anda gazdan benzine geçer gibi maskeyi katmana anlam veremedim. Anlam verememeni de anlıyorum. Animecilerin genelde gerçek dünya ile pek bağlantıları olmuyor. Siz de yeni türediniz.

Ehliyet sınavları manuel araç ile yapılır
Eğer otomatik ile girersen vitesli araç zaten kullanamıyorsun öyle bir mevzuat olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Ehliyet sınavları manuel araç ile yapılır.
Eğer otomatik ile girersen vitesli araç zaten kullanamıyorsun öyle bir mevzuat olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Öyle hocam otomatikten alırsan manuel kullanamıyorsun. Normalde bunu bilerek ve bu yol üzerinde ilerleyecektim ama az önce kursla görüştüm değişmeyeceğini söyledi. Derslerde de halledileceğini düşündüğümden ve forumdakilerin tavsiyesi üzerine kabul ettim.

Öyle hocam otomatikten alırsan manuel kullanamıyorsun. Normalde bunu bilerek ve bu yol üzerinde ilerleyecektim ama az önce kursla görüştüm değişmeyeceğini söyledi. Derslerde de halledileceğini düşündüğümden ve forumdakilerin tavsiyesi üzerine kabul ettim.
Bence en iyisini yapmışsınız. En kötü ihtimalle direksiyon sınavında kalırsınız tekrar sınava girersiniz onun da size ufak bir maddi zararı olur. Otomatik ehliyet alırsanız acil durumlarda manuel araç kullanamazsınız. Manuel araç kullanmayla ilgili endişeniz varsa dediğim gibi çevrenizde manuel araç sahibi bir tanıdık bulup rica ile pratik yapabilirsiniz.

İyi günler. İnternette baktığımda sürücü kurslarının %80'den fazlası kaydolurken veya sonraki aşamalarda üyelere manuel mi otomatik mi almak istediğini bir forma işaretlettiriyor olarak yazıyor. Ben yazılalı 1 aydan biraz fazla oldu. Dün de yazılı sınava girdim geçtim. Bugün direksiyon dersi vardı gittiğimde hoca manuel arabayla bekliyordu. Sürücü kursunu aradı bize bir şey söyleyen olmadı dedi. Hocayla biraz atıştıktan sonra hoca "benlik bir şey yok ama ikinizde de suç var, sen bir lokantaya gittiğinde yemek alnında mı yazıyor ki garsonlar yemek getiriyor biz nereden bilelim" dedi. Ben de bir lokantaya gittiğimde garson gelip bana ne istediğimi sorar deyince adam kudurdu biraz ters yaptı ilk derse devam ettik böyle bitti. Şimdi eğer sürücü kursuna gidersem değiştirme gibi bir şansım var mı? Daha ilk dersimdi bugün.

Bence manuel almanız daha avantajlı otomatik araçları da sürebiliyorsunuz.

İyi günler. İnternette baktığımda sürücü kurslarının %80'den fazlası kaydolurken veya sonraki aşamalarda üyelere manuel mi otomatik mi almak istediğini bir forma işaretlettiriyor olarak yazıyor. Ben yazılalı 1 aydan biraz fazla oldu. Dün de yazılı sınava girdim geçtim. Bugün direksiyon dersi vardı gittiğimde hoca manuel arabayla bekliyordu. Sürücü kursunu aradı bize bir şey söyleyen olmadı dedi. Hocayla biraz atıştıktan sonra hoca "benlik bir şey yok ama ikinizde de suç var, sen bir lokantaya gittiğinde yemek alnında mı yazıyor ki garsonlar yemek getiriyor biz nereden bilelim" dedi. Ben de bir lokantaya gittiğimde garson gelip bana ne istediğimi sorar deyince adam kudurdu biraz ters yaptı ilk derse devam ettik böyle bitti. Şimdi eğer sürücü kursuna gidersem değiştirme gibi bir şansım var mı? Daha ilk dersimdi bugün.
Manuel almazsan ileride çok sorun çekeceksin. Polis durdurunca bi ton sorgular seni. Sadece otomatik ehliyeti sahte yapanlar yazıyor çünkü öyle genelde.

Geri
Yukarı