Sürücü kursunun bana sormadan manuel yazdırması

Hocam normalde bizimkilerle trafik olmayan alanlarda hep otomatik sürdüm. Bir anda oraya gidince kalkışta ve ışıklarda sıkıntılar yaşadım. Şu an ikilemdeyim. Herkes avantajlı olur diyor fakat önümüzde ve bugüne kadar hep otomatik aldık.

Çok basit bir olay hocam. Kurstan önce manuel araç neredeyse hiç kullanmamıştım. Alışkanlığım hiç yoktu. Birkaç denemede nerede ne kadar basman gerekiyor çok rahat kavrıyorsun. Manuel alman kesinlikle daha iyi olur.

Bizim dersler 1 ay sürecekmiş hocam ve her gün. Olmazsa buna alışacağım yapacak bir şey yok. Ama sınavda bir aksilik olur da sıkıntı yaşamam umarım.
Bir zaman sonra debriyajı unutur ve farkında olmadan rahat rahat kullanmaya başlarsın.

Bizim dersler 1 ay sürecekmiş hocam ve her gün. Olmazsa buna alışacağım yapacak bir şey yok. Ama sınavda bir aksilik olur da sıkıntı yaşamam umarım.

Yanlış anlamış olabilirsin. 1 ay boyunca her gün ders olmaz. Toplam 10-12 saat ders alırsın. 2 hafta içinde günde 1 saat araba sürerek ders saatin tamamlanır. Veya 10 saati 1 aya yaymış olabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni 2 hafta olmadan 7-8 ders verip sınava soktular, ne ballı adamsın 1 ay araba süreceksin. 😂

3-5 derse alışırsın manuel araba sürmeye, kafaya takcak bir şey yok. Hocana tatlı ikram edip alttan al, kalkışları düzgün öğretmesini rica edersin.

Hocam normalde bizimkilerle trafik olmayan alanlarda hep otomatik sürdüm. Bir anda oraya gidince kalkışta ve ışıklarda sıkıntılar yaşadım. Şu an ikilemdeyim. Herkes avantajlı olur diyor fakat önümüzde ve bugüne kadar hep otomatik aldık.
Derse zaten bu amaçla girmiyor musun?

Dünyanın binbir türlü hali var, yarın bir gün araç kiralaman veya başkasının aracını kullanman gerekebilir. Sen yine otomatik araç kullan ama manuel araç kullanmayı da öğren. İnan hiç bir eksisini yaşamazsın. Ben ehliyet sınavında vitesten değil parktan kaldım :D Çevrende manuel vitesli aracı olan varsa rica et sokak arası vs yerlerde debriyaja vs alışmaya çalışırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı