Sürücüler yüklü olmasına rağmen ekran kartının üzerinde sarı ünlem

Furkan Kablan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600X
Anakart: Gigabyte B650M DS3H
Ram: Adata XPG Lancer RGB 32 GB (2x16 GB) DDR5 6000 MHz CL40 RAM,
Ssd: Team 1TB MP33 Pro TM8fPD001T0C101 PCI-Express 3.0 M.2 SSD,
Güç Kaynağı: Gamepower 850W GP-850 Power Supply,
Sıvı Soğutma: Lian Li galahad 360 Black sıvı soğutma,
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon RX 7900 XT Gaming AMD RDNA 3 20GB GDDR6
Öncelikle selam, gördüğünüz gibi ekran kartımın üzerinde sarı bir ünlem işareti var. Ben bunu driver yüzünden olduğunu düşüyorum, ki öyle. Çünkü zaten özellikler kısmından ayrıntılara baktığımda şöyle bir mesaj görüyorum: "Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (kod 31)"
Fakat benim zaten sürücülerim güncel, bundan öncesinde de birkaç kez oyunlarımda 400 500 FPS alırken durum 15 FPS'e kadar düşmüştü, ve çözüm olarak DDU programı ile ekran kartını silip tekrardan driver'lerinizi kurarsanız sorun çözülecektir diye bir çözüm önerisi aldım. Bunu yaptım ve sorun çözülmüştü. Fakat bir süre sonra tekrar bu hatayı yaşadım ve tekrar aynısı yaptığımda düzelmişti. Ve bu sorun tekrar oldu bunun kalıcı bir çözümü yok mu? Gerçekten AMD bir ekran kartı aldığıma çok pişman oldum, fakat bu biraz geç oldu. https://www.amd.com/en/support/grap...md-radeon-rx-7900-series/amd-radeon-rx-7900xt linkinde olan sürücülerim yüklü bu arada.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-22 014214.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-22 014214.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 79
  • Ekran görüntüsü 2023-06-22 015042.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-22 015042.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:

Bunu dene.
DDU, AMD'nin ekran kartı sürücülerini bazen tam anlamıyla temizleyemiyor. Bilakis C: diskimde sürücü dosyalarımın olduğunu görene kadar.

Hocam Windows sürümünüz le alakali olabilir ,aklima ilk o geldi ,hangi sürümü kullanıyorsunuz
11 Hocam

Bunu dene.
DDU, AMD'nin ekran kartı sürücülerini bazen tam anlamıyla temizleyemiyor. Bilakis C: diskimde sürücü dosyalarımın olduğunu görene kadar.
Yaptım hocam şimdi sadece driverları kurmam yeterli midir?

Hocam cmd sfc/scannow komutu uygularmisiniz ,kayit defterinde hatalar olabilir,varsa duzeltir
Tamamladı hocam. Böyle dedi:
Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Radeon TM diye gözüken dahili grafik kartınızı devre dışı bırakmışsınız, önce onu bir etkinleştirin ardından sisteminizi yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra ünlem işareti duruyorsa ilgili sürücüye çift tıklayıp aygıt durumu kısmında yazan ayrıntıyı paylaşın.

Geri
Yukarı