Sürüm 1903 Bilgisayarı Yavaşlattı

Marwitz

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece 1803'ten 1903'e geçtim ve gözle görülür şekilde kasmalar başladı. Güncellemeyi Windows 10 ayarlar kısmındaki Windows Update kısmından yaptım. 1803'te de yavaştı fakat 1903'te 2 kat daha yavaş oldu. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yükseltme yaptığınız için öyle sıfırdan kurulum yaparsanız sorun olmaz ben şuan kullanıyorum çok stabil.

Bende hala 1803 var. Allah'dan sürüm atlamamışım. Bilgi için teşekkürler. Geçmiş olsun 2 kat kasıyor demişsin, üzüldüm.

Arkada bazı saçma sapan işlemler yürütüyor Windows.

Ben sıfır kurulum ile 1903 yükledim 2 hafta boyunca gta 5 oynayabiliyordum fakat ets 2 fps düşüyordu. Araştırma yaptım acaba ekran kartım mı bozuk diye Bencmark testleri yaptım sorun yoktu başka oyunlar da denedim skyrim falan sabit kasmadan oynuyordum. Daha sonra gta 5 de çok fps düşmesi yaşadım 10 fps oynuyordum çok kasıyordu. Sistemim boşta bile masa üstünde fare imleci hareket ettirmem ile kasmalar net görünüyordu . Bu konuyu internet'de bir steam tartışma konusu buldum dikkatimi çekti ingilizce olan konuyu inceledim. 1903'ün bazı oyunlarda Directx sürümün de hatalar meydana geldiğini yazmıştı.
Bu adımları uygula C:\Program(x86)\Steam\steamapps\common\Steamworks Shared\_CommonRedist\DirectX\Jun2010\dxsetup.exe (klasör'ün içinde dxsetup.exe yükle )

Bunu yaptıktan sonra oyunlar da ve arka planda ki kasma sıkıntım gitmiş oldu. Dene faydası olmaz ise birde bıraktığım linki dene.

Ben sıfır kurulum ile 1903 yükledim 2 hafta boyunca gta 5 oynayabiliyordum fakat ets 2 fps düşüyordu. Araştırma yaptım acaba ekran kartım mı bozuk diye Bencmark testleri yaptım sorun yoktu başka oyunlar da denedim skyrim falan sabit kasmadan oynuyordum. Daha sonra gta 5 de çok fps düşmesi yaşadım 10 fps oynuyordum çok kasıyordu. Sistemim boşta bile masa üstünde fare imleci hareket ettirmem ile kasmalar net görünüyordu . Bu konuyu internet'de bir steam tartışma konusu buldum dikkatimi çekti ingilizce olan konuyu inceledim. 1903'ün bazı oyunlarda Directx sürümün de hatalar meydana geldiğini yazmıştı.
Bu adımları uygula C:\Program(x86)\Steam\steamapps\common\Steamworks Shared\_CommonRedist\DirectX\Jun2010\dxsetup.exe (klasör'ün içinde dxsetup.exe yükle )

Bunu yaptıktan sonra oyunlar da ve arka planda ki kasma sıkıntım gitmiş oldu. Dene faydası olmaz ise birde bıraktığım linki dene.

Attığınız linki açınca DirectX indirme aracı adlı bir konu çıkıyor. Sanırım uygulamaya ait bir sorun.

Sistem daha fazla bellek tüketiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı