Sürüm 1909 vs 20H2

Carnower

Hectopat
Daha fazla  
Evet dostlar ben şu an bilgisayarımda 1909 sürümünü kullanıyorum. 2004 sürümüne hiç geçmemiştim bazı okuduğum yazılar üzerine. Peki 20H2 sürümüne geçmeli miyim yoksa 1909 daha iyi midir, var mı bu iki sürümü de kullananlar. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası yeni sürüm 20H2 ve onun bir önceki versiyonu olan 20H1'e geçince BF1 Online'da ha bire drop yemekten oyunu düzgün oynayamıyordum, şu an için 1709 kullanıyorum hala ve sıklıkla oynamış olduğum BF1'de de darboğazın d'si kalktı, çok memnunum. Yani bilemiyorum kulağa saçma gibi geliyor ama zibilyon kere bir sürü Windows sürümü kurup denedim ama kendi sistemim demek ki en iyi ve en sağlıklı sonucu bu versiyonda veriyor. Zaten söz konusu Windows 10 olduktan sonra kolay kolay daha desteğin kesileceğini zannetmiyorum, en azından eski sürümlere de olsa ilerleyen zamanlarda güvenlik yamalarının sekteye uğramayacağını düşünüyorum.

Açıkçası yeni sürüm 20H2 ve onun bir önceki versiyonu olan 20H1'e geçince BF1 Online'da ha bire drop yemekten oyunu düzgün oynayamıyordum, şu an için 1709 kullanıyorum hala ve sıklıkla oynamış olduğum BF1'de de darboğazın D'si kalktı, çok memnunum. Yani bilemiyorum kulağa saçma gibi geliyor ama zibilyon kere bir sürü Windows sürümü kurup denedim ama kendi sistemim demek ki en iyi ve en sağlıklı sonucu bu versiyonda veriyor. Zaten söz konusu Windows 10 olduktan sonra kolay kolay daha desteğin kesileceğini zannetmiyorum, en azından eski sürümlere de olsa ilerleyen zamanlarda güvenlik yamalarının sekteye uğramayacağını düşünüyorum.

Windows 10 sürüm 1607 bile hala güncelleme alıyorken bu sürümler 10 sene daha alır :D.

Açıkçası yeni sürüm 20H2 ve onun bir önceki versiyonu olan 20H1'e geçince BF1 Online'da ha bire drop yemekten oyunu düzgün oynayamıyordum, şu an için 1709 kullanıyorum hala ve sıklıkla oynamış olduğum BF1'de de darboğazın d'si kalktı, çok memnunum. Yani bilemiyorum kulağa saçma gibi geliyor ama zibilyon kere bir sürü Windows sürümü kurup denedim ama kendi sistemim demek ki en iyi ve en sağlıklı sonucu bu versiyonda veriyor. Zaten söz konusu Windows 10 olduktan sonra kolay kolay daha desteğin kesileceğini zannetmiyorum, en azından eski sürümlere de olsa ilerleyen zamanlarda güvenlik yamalarının sekteye uğramayacağını düşünüyorum.
Ben de öyle bir niyetle eski sürüme geçmeyi düşünüyorum. Bir problem vs yaşadınız mı? Detaylı anlatırsanız sevinirim. Format atmaktan sıkıldım artık :) 1709 en stabil sürümdü benim için de.

Twitch yayınlarına tıklayınca imleç 6-7 saniye dönüyor sonra açılıyor. Önceki sürümde böyle bir problem yoktu.

Ben de öyle bir niyetle eski sürüme geçmeyi düşünüyorum. Bir problem vs yaşadınız mı? Detaylı anlatırsanız sevinirim. Format atmaktan sıkıldım artık :) 1709 en stabil sürümdü benim için de.
Hayır, var olan sürümlere geçişte herhangi bir problem yaşamadım. Bu yukarıda bahsettiğim olay, sistemden sisteme değişebilen bir mevzu aslında. Kendi sistemim açısından konuşmam gerekirse kendi yaptığım çeşitli sentetik ve gerçek zamanlı testlerde 1709'da elde etmiş olduğum single core ve multi core performans skorlarım daha iyi olmakla beraber HPET sistem gecikmesinden tutun bellek zamanlamalarına kadar açık ara daha iyi sonuçlar verdi ki dediğim gibi bunu BF1 Online gibi aşırı ağır bir oyunda bile denerken hissettim diyebilirim. Bence siz yine en güncel 20H2 versiyonunu kurun, baktınız olmadı 1709'dan başlarsınız 🙂.

Hayır, var olan sürümlere geçişte herhangi bir problem yaşamadım. Bu yukarıda bahsettiğim olay, sistemden sisteme değişebilen bir mevzu aslında. Kendi sistemim açısından konuşmam gerekirse kendi yaptığım çeşitli sentetik ve gerçek zamanlı testlerde 1709'da elde etmiş olduğum Single Core ve multi Core performans skorlarım daha iyi olmakla beraber HPET sistem gecikmesinden tutun bellek zamanlamalarına kadar açık ara daha iyi sonuçlar verdi ki dediğim gibi bunu BF1 Online gibi aşırı ağır bir oyunda bile denerken hissettim diyebilirim. Bence siz yine en güncel 20H2 versiyonunu kurun, baktınız olmadı 1709'dan başlarsınız 🙂.

Şu an yeni sürüme geçtim fakat Twitch yayınlarında takılarak başlama gibi bir sorun çıktı. Oyun performansına çok bakamadım. Bilgisayar hızlı fakat takılma moral bozdu açıkçası. 1709 sürümünden çok memnun kalmıştım. Güncellemeleri kapatıp geçmek ne kadar mantıklı aslında bir kullanıcı olarak size sormak istedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı