Suların karışması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Kuran denizlerin karışmadığını söylerken haklı olabilir mi?" Denmiş. Kuran' ın bunu kanıtlayıp kanıtlamaması onun bilim kitabı olduğunu göstermez, verdiği bilginin yalan mı yoksa doğru mu olduğunu gösterir. "Kuran bilim kitabı değil" diyerek içinde doğrudan geçen yargıları doğru veya yanlış göz ardı ediyorsunuz.

Din eleştirisi konuları da "kafayı islamla bozmak" olmuş demek. Sözü söyleyene pek kulak asmıyorum gerçi, kendisi aynı zamanda "ateistler, deistler, vb. tanıdığım en yobaz ve pislik insanlar" demişti geçen. Kin dolu dindarın forumda mesaj kasmış versiyonu...
Kimin en yobaz ve pislik olduğu belli zaten, görünen köy kılavuz istemez. O şekilde düşünenlere gülerim sadece.

Jira cidden bunu dedi mi? Hiç denk gelmedim, böyle bir şey demişse kınıyorum.
Jira bence böyle birşey söylememiştir. Kendisi forumda "abi" olarak gördüğüm ve bilgisine güvendiğim birisidir. Fakat dediyse de cidden yanlış düşünmüş. Fakat dediğim gibi pek sanmıyorum. 😐

"Kuran denizlerin karışmadığını söylerken haklı olabilir mi?" Denmiş. Kuran' ın bunu kanıtlayıp kanıtlamaması onun bilim kitabı olduğunu göstermez, verdiği bilginin yalan mı yoksa doğru mu olduğunu gösterir. "Kuran bilim kitabı değil" diyerek içinde doğrudan geçen yargıları doğru veya yanlış göz ardı ediyorsunuz.

Din eleştirisi konuları da "kafayı islamla bozmak" olmuş demek. Sözü söyleyene pek kulak asmıyorum gerçi, kendisi aynı zamanda "ateistler, deistler, vb. tanıdığım en yobaz ve pislik insanlar" demişti geçen. Kin dolu dindarın forumda mesaj kasmış versiyonu...
Bilimsel bir konunun cevabini dini bir kitapta arayanin aklindan suphe ederim.

Jira cidden bunu dedi mi? Hiç denk gelmedim, böyle bir şey demişse kınıyorum.
Bilmedigin seyler var. Hasetlenen tiplerin gazina geleceksen sen de.

Adamlar o kadar haset ki mesaj sayima kadar cekemiyorlar. Bos insanlar kendi hayatlarindan ziyade boyle seylere merak salar gerci. Bir sey diyemiyorum.

Herkes haddini bilmeli. Varsa sikayetin 7/24 mod var forumda. Raporunu edersin.

Nick degismis Tugberkmis bu. Buyuk trollsun kardesim. Basarilar 🤣

Bilimsel bir konunun cevabini dini bir kitapta arayanin aklindan suphe ederim
Bilimsel konu dediğin şey Kuran'da yanlış biçimde geçiyor, Kuran bilim kitabı değil, bilmemesine biz şaşırmıyoruz. Çünkü daha bir sürü yanlış ayet var. Burada bir yaratıcı tarafından yazıldığı iddaa edilen bir kitapta yanlış bilgiler olmasına hayret etmeyen sizlersiniz.

Bilmedigin seyler var. Hasetlenen tiplerin gazina geleceksen sen de.
Hangi konudan bahsediliyor bir fikrim yok, her ne olursa olsun böyle bir açıklama yapman doğru değil, kabul edilebilir bir durum hiç değil. Genelleme yapman yanlış.

Bilimsel konu dediğin şey Kuran'da yanlış biçimde geçiyor, Kuran bilim kitabı değil, bilmemesine biz şaşırmıyoruz. Çünkü daha bir sürü yanlış ayet var. Burada bir yaratıcı tarafından yazıldığı iddaa edilen bir kitapta yanlış bilgiler olmasına hayret etmeyen sizlersiniz.

Hangi konudan bahsediliyor bir fikrim yok, her ne olursa olsun böyle bir açıklama yapman doğru değil, kabul edilebilir bir durum hiç değil. Genelleme yapman yanlış.
Herkesin dusuncesi, inanci kendisine. Bunu sen de biliyorsun. Benim de cok farkli dinlerden yerli yabanci bircok arkadasim var. Saygi duyulduktan sonra tartışmamın zarari yok.

O konu baska. Bir sahis ayni cumleyi bir dine inanamlar icin genelliyerek soylemisti. Ben de kendi fikrine ders dusen insanlara bu hakareti yapan kisiye ayni cumleyle karsilik verdim. Genelleme yapmadim.

Kimse kimseye zit dustu diye hakaret edemez. Forumdaki bazi uyeler ipin ucunu kaciriyor.

Ederse de karsiligini alir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı