Sultan papağanı kağıt yerse sorun olur mu?

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
3 aylık bir sultan papağanım var her kafesten çıktığında kağıt rafına uçup kağıtları kemirmeye başlıyor. Yiyip yemediğinden emin değilim fakat kağıtların kenarı bayağı yenmiş oluyor. Sizce bunda bir sakınca var mı? Genel olarak sürekli yem yiyor yemliği hızlı bitiriyor kuşun fazla yemesi bir sıkıntıya yol açar mı? Bir de papağanımın cinsiyeti ne olabilir?

Dosya Ekleri

• 20220313_162151.jpg
    20220313_162151.jpg
    155,9 KB · Görüntüleme: 187
  • 20220313_162140.jpg
    20220313_162140.jpg
    180,9 KB · Görüntüleme: 152
  • 20220311_063313.jpg
    20220311_063313.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 217
Buradan cinsiyetini anlayamayız. Kuşçuya götürmen gerek.
Sultan papağanlarında farklıysa bilmiyorum.
Kuşçu yavru papağan için cinsiyet tayin edemem dedi.
Papağanınızın yanağındaki turuncu noktu solukmu yoksa parlakmı.
Soluk değil fakat çok parlak da değil. Zaten ilk tüy dökmesini yapmadı.
Hiç etrafta kağıt parçası bulmuş muydunuz?
Kuşunuz çok güzelmiş bu arada.
Etrafta vardı fakat çok değildi belli bir süre izledim bazen düşürüyor bazen yiyor gibi.

Kuşçu yavru papağan için cinsiyet tayin edemem dedi.

Soluk değil fakat çok parlak da değil. Zaten ilk tüy dökmesini yapmadı.

Etrafta vardı fakat çok değildi belli bir süre izledim bazen düşürüyor bazen yiyor gibi.

Kağıdı yiyeceğini zannetmiyorum eğer dediğiniz gibi yanağındaki renk parlak değil ise kız parlak ise erkek.

Kuşu daha yakın çekerseniz cinsiyetine bakabilirim. Ayrıca öttüğü bir videoyu atarsanız daha kolay olur.
Burdan anlaşıldığı kadarıyla dişi diyebilirim.
Türü Cinnamon Sultan Papağanı olması lazım.

Kuşu daha yakın çekerseniz cinsiyetine bakabilirim. Ayrıca öttüğü bir videoyu atarsanız daha kolay olur.
Burdan anlaşıldığı kadarıyla dişi diyebilirim.
Türü Cinnamon Sultan Papağanı olması lazım.
Hocam ben Pearl zannediyordum. Ses kaydıyla videoyu atacağım. Bir de hocam kuşum dışarı çıktığında odayı deli gibi turluyor konacak yer bulamıyor gibi bir yere konmuyor en sonunda yere yaklaşıp duvara veya dolaba çarparak durabiliyor bunun sebebi nedir? Uçuş kanatlarının çıkmaması mı yoksa başka bir sorun mu? Bazen kafes içinde de tellere tırmanıp aşağıya kanat çırparak atlıyor veya kafes içinde deli gibi kanat çırpıyor.
Yavru olduğu için gagasını kaşıyor olabilir. Gaga taşı olmasına rağmen benim kuşum da yapıyor. Ya telleri ısırıyor ya da tülü kemiriyor.
Aynen kalemlerimi sürekli ısırıyor. En son mouse'umun kablosunu kemirmiş bantladım bundan sonra kablolardan uzak tutuyorum özellikle PC güç kablosu beni korkutuyor.
Kuşumun videosu böyle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı