Sultan Papağanı oyuncakları Sultan Papağanı için zararlı mıdır?

Kafeste çok alan kaplayacağını düşünüyorum.
Ve bence zilli oyuncaklar kuşun ilgisini daha çok çeker.

Hocam keşke boyasız olsalar ama hepsine boyayı bol bol basmışlar.
Attığım linkler arasında tavsiye ettiğiniz oyuncak var mı?
Ve gaga taşını kuş tüketmez ise gaga taşında bakteri oluşur mu?
Gaga taşını tüketmezse bikaç ay sonra bakteri oluşabilir size tavsiyem gaga taşı olmıyan oyuncaklar ayrıca salıncak derken aynasız salıncak alın hayvan orda sallanır eğlenir kaç yıldır kuş besliyorum şahsen hiç oyuncak almadım hep salıncak.

Yakınım şu iki ürün arasında kaldı:
Bu üründe ip var ip kuşa zarar verir mi? Ürünün açıklamasında halatın kuşun didikleme ihtiyacını gidereceğini söylüyor.

1680637062260.png

İkinci ürün:Bird Life Gaga Taşlı Kuş Oyuncağı 19 Cm - Juen Pet Market)
Üründe keçe ve deri parçaları olduğu yazıyor, kuşun didikleme ihtiyacını gideriyormuş.

Ürünün başlığında üründe gaga taşı olduğu yazıyor fakat açıklama kısmında sünger taşı olduğu yazıyor. Sünger taşı nedir? Kuşa zararlı mıdır?
Ürünün açıklaması:

1680637232430.png

Yakınım Sultan Papağanı besliyor oyuncak alacak fakat oyuncaklarda bulunan malzemeler kuşuna zarar verir mi?
Düşündüğü oyuncaklar:
Error halat vs içerir diyor kuşa zarar verir mi bu madde?)
Bird Life Ahşap Tünekli Kuş Oyuncağı 26 Cm - Juen Pet Market) bir de bu siteyi tavsiye eder misiniz? Güvenilir mi?
@strigoi @SEMIKAANCAKIR @Bilham
Aşağıdaki arkadaşlar güzel açıklamışlar. Benzer materyale sahip oyuncaklar bende de var ve şu güne kadar kuşa bir zarar verdiklerini görmedim.

İlk aldığınızda ve aldıktan sonra düzenli aralıklarla temizliğini yaparsanız bir zarar gelmeyecektir.

Geri
Yukarı