Sultan Papağanı oyuncakları Sultan Papağanı için zararlı mıdır?

289120

Hectopat
Makaleler
2
Yakınım Sultan Papağanı besliyor oyuncak alacak fakat oyuncaklarda bulunan malzemeler kuşuna zarar verir mi?
Düşündüğü oyuncaklar:
Error halat vs içerir diyor kuşa zarar verir mi bu madde?)
Bird Life Ahşap Tünekli Kuş Oyuncağı 26 Cm - Juen Pet Market) bir de bu siteyi tavsiye eder misiniz? Güvenilir mi?
@strigoi @SEMIKAANCAKIR @Bilham

Son düzenleme:
Alınır sirke ile güzel yıka 2 günde bir de temizle onları bakteri tutuyor bir sorun olmaz.

Bir şey olacağını sanmam çünkü kuş bu odada herhangi bir yere saldığınızda ummadık bir yeri kemirebilir veya aynısı dışarı içinde geçerli Allah onları o tür şeylerden korunaklı yarattığını düşünüyorum 200'e yakın güvercin baktım 7 tane de muhabbet kuşu baktım hiç bu tür şeyleri düşünmedim ancak aldıktan sonra yıkayın.

Şahsi tercihim en boyasız olanlar olur, gerisi temizliğine özen göstermek. Tükürüğü v.b sonuçta bakteri için ortam yaratıyor. Doğada yaşasa hiç problem değil, bakteriyi bir yere bırakıp başka yere gidiyor, 2-3 oyuncak alırsan daha kolay olabilir temizliği.

Eğer tek başına besleyecek ve kendine alıştıracaksa oyuncak almasını önermem. Dikkatini başka şeylerin çekmesi yerine sahibinin çekmesi önemlidir. İyice alıştıktan sonra uğraşması için oyuncaklar verilebilir tabii. Fakat ayna içeren herhangi bir şey önermem.

Bunları alcana salıncak al bence.

Kafeste çok alan kaplayacağını düşünüyorum.
Ve bence zilli oyuncaklar kuşun ilgisini daha çok çeker.

Şahsi tercihim en boyasız olanlar olur, gerisi temizliğine özen göstermek. Tükürüğü vb sonuçta bakteri için ortam yaratıyor. Doğada yaşasa hiç problem değil, bakteriyi bir yere bırakıp başka yere gidiyor, 2-3 oyuncak alırsan daha kolay olabilir temizliği.

Hocam keşke boyasız olsalar ama hepsine boyayı bol bol basmışlar.
Attığım linkler arasında tavsiye ettiğiniz oyuncak var mı?
Ve gaga taşını kuş tüketmez ise gaga taşında bakteri oluşur mu?

Hocam keşke boyasız olsalar ama hepsine boyayı bol bol basmışlar.
Attığım linkler arasında tavsiye ettiğiniz oyuncak var mı?
Ve gaga taşını kuş tüketmez ise gaga taşında bakteri oluşur mu?
Gaga taşını öyle böyle bir şekilde tırtıklayacaktır, hem gagası için hem içgüdüsel.

Yurtdışında boyasız örnekler var, emin olamamakla beraber, belki çevrede bulabileceğin (kozalak?) gibi ürünler (evet reçine ihtimalinden dolayı muhtemelen kozalak değil ancak benzer işlev görebilecek) şeyleri araştırabilirsin.

Geri
Yukarı