Sultan papağanı uçmuyor

BroPusatS1

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 4.2ghz
Asus Prime b450m-k
Zotac GTX 1070
XPG 16gb (1x16)
Corsair Force mp510 240gb m2 ssd
650w PSU
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Sultan papağanım 1 yaşında aldığımızda 1 2 aylıktı ve uçuyordu. 1 ay sonra uçmamaya başladı ve tüyleri çok dökülüyor. Hatta tüyleri bazen kanıyor. Hep uçmaya çalışırken atlıyor. Ayakları zarar görebilir diyorum ailem sultan papağanı çok uçmaz diyor. Önceki papağanım 1 dakika aralıksız uçuyordu. Ne yapabilirim bu kuş için?

Merhaba. Sultan papağanım 1 yaşında aldığımızda 1 2 aylıktı ve uçuyordu. 1 ay sonra uçmamaya başladı ve tüyleri çok dökülüyor. Hatta tüyleri bazen kanıyor. Hep uçmaya çalışırken atlıyor. Ayakları zarar görebilir diyorum ailem sultan papağanı çok uçmaz diyor. Önceki papağanım 1 dakika aralıksız uçuyordu. Ne yapabilirim bu kuş için?

Benim de vardı ve gayet de uçuyordu. Tüylerinin kanaması garip geldi bana. Dökülürken mi geliyor acaba kan? Bence bir veterinere götürün. Kontrollerini yaptırın.

Sultan papağanları gayet de uçar. Kuşunuz stres yapıyorsa kendi tüylerini yolabilir. Yine de veterinere gitmenizi tavsiye ederim.(mümkünse egzotik hayvan veterineri)tüy hastalığı olabilir.

Geri
Yukarı