Sunucu kurmak

321147

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba Technopat ailesi. Son 2 gün içerisinde forum kurma girişiminde bulundum ancak başarısız oldum. 🙁
Ben de hostingi ve Domain'i iptal ettim. Elimde belli bir miktarda para var. Anakartımda da 4 adet boş SATA yuvası var. Tanesi 2 TB olan 4 adet HDD alıp sunucu kurmalı mıyım? Bilgisayar olarak kendi şahsi bilgisayarımı kullanacağım. Bilgisayarımda bazı değişikliklere gideceğim. Sizce kârlı olur mu?

Kendi ev internetinizle sunucu kurmak pek mantıklı değil, örnek olarak bir forum açarsanız o foruma günde onlarca kişi girecek. İnternetinizin bant genişliği bunu kaldırmayabilir. Ayrıca siteye saldırı yapılırsa modemin fişini sökerek koruma sağlamanız gerekebilir :D Sanal sunucu kiralayın her türlü daha mantıklı.

Hangi forum yazılımını denedin. Kendi bilgasayarını 7/24 açık mı tutacaksın?
MyBB denedim. MyBB'de FileZilla dosya aktarımında hata verdi aktarmadı.
Forum işinden de vazgeçtim.

Arkadaşlar ayrıca Photoshop lisansı alabilecek hesabım ve bütçem de var. Photoshop ile para kazanma şansına sahip olur muyum? Şuan Adobe ödeme ekranındayım. Bir tane de 1 TB'lik HDD alıp Photoshop ile ilgili herşeyi oraya kaydederim.

MyBB denedim. MyBB'de FileZilla dosya aktarımında hata verdi aktarmadı.
Forum işinden de vazgeçtim.

Arkadaşlar ayrıca Photoshop lisansı alabilecek hesabım ve bütçem de var. Photoshop ile para kazanma şansına sahip olur muyum? Şu an Adobe ödeme ekranındayım. Bir tane de 1 TB'lik HDD alıp Photoshop ile ilgili her şeyi oraya kaydederim.

Flarum'da iş görüyor forum için.

Forum kurmak istiyorsanız yardımcı olabilirim. Hosting domain almanız yeterli size ücretsiz kurulum yapabilirim.

Evinizdeki bilgisayarı sunucu olarak yapılandırabilirsiniz ancak kullanamazsınız. En basitinden ramleriniz ECC değil. Sunucu yapıp satarım diyorsanız hem siz mağdur olmayın hemde milleti mağdur etmeyin. Upload hızınız nedir mesela? Elektrik kesintilerine karşı ne yapabilirsiniz? Bu çok derin bir konu. Uygun fiyata 2. el bir sunucu bile alsanız evde barındırma konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Photoshop konusunda bilgi sahibimisiniz? Lisans alarak direk para kazanmaya başlansa kimse bir dakika durmaz.

Sizi biraz heyecanlı gördüm bu konularda tavsiyem her dala atlamadan bol bol araştırarak ilerlemenizdir.

Photoshop konusunda bilgi sahibimisiniz? Lisans alarak direk para kazanmaya başlansa kimse bir dakika durmaz.
Yeteri kadar bilgim var.

Forum kurmak istiyorsanız yardımcı olabilirim. Hosting domain almanız yeterli size ücretsiz kurulum yapabilirim.

Evinizdeki bilgisayarı sunucu olarak yapılandırabilirsiniz ancak kullanamazsınız. En basitinden ramleriniz ECC değil. Sunucu yapıp satarım diyorsanız hem siz mağdur olmayın hemde milleti mağdur etmeyin. Upload hızınız nedir mesela? Elektrik kesintilerine karşı ne yapabilirsiniz? Bu çok derin bir konu. Uygun fiyata 2. el bir sunucu bile alsanız evde barındırma konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Sizi biraz heyecanlı gördüm bu konularda tavsiyem her dala atlamadan bol bol araştırarak ilerlemenizdir.
Hocam, akşam 20.30 gibi kuralım birlikte forumu. Eğer yaparım diyorsanız forumun Webmaster'ı da olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı