Sunucu RAM'lerimiz Geldi!

Gelecek. Eğer sunucu yine yavaşlarsa -ki zor- GIF yüklemeyi gece saatlerine kaydıracağız. GIF her türlü gelecek. GIF'ten rahatsız olanlar için de gerekli seçenekler olacak. Herkesi memnun edecek bir sistem zamanla oturacak.
Sanırım duamız kabul oldu...
GIF Duası
Allah'ım sen bu kullarını en kısa sürede Sosyal'de GIF Desteğini görmeyi nasip eyle yarrabim. Profil fotoğraflarında hareketli GIF'leri görmeyi, bizi mutlu ve mesut etmeyi nasip eyle yarrabim.

Amin..

Ben yeni sunucudayız sanıyordum.
Geçen sene 2-3. nesil i7 sunucudan 9900K-64GB RAM sunucuya geçildi. Bu sunucu ya ana sunucu olacak yada suanki veya bu ikincil sunucu durumuna gelecek.

• İşlemci geldi.
  • RAM geldi.
  • Sunucu bugün yurt dışından yola çıktı.
Kalanlar:
  • SSD temini
  • Sunucunun montajı
  • Testler ve video içerikler
  • Yazılımın kurulması
  • Sunucunun hosting firmasına taşınması
  • Sitenin aktarılması
Tahmini bitiş: Temmuz 2021.
Hocam bu sunucu ile kapsamlı bir video rehber hazırlasanız güzel olur. 2-3 video rahat çıkar.
  • Sunucuyu toplama.
  • Gerekli yazılımların kurulması.
İki video çıktı bile.

Hocam aklıma takıldı. Neden 16*8 veya 32*4 yerine 64*2 kullanmayı tercih ettiniz?

Son düzenleme:
RAM'ler bence aşırı pahalı bir fiyata sahip değil. Sırf ECC diye tek çubuk 5000TL üstü bir fiyattadır diye düşündüm ama öyle değilmiş. Daha rahat idrak edebilmek için böldüğümüz zaman sağlıklı bir hesap olmasa da 8GB'ı 432TL oluyor. Uçuk bir değer değil, hatta makul. Tabii, toplamda 1TB RAM fazlaca bir değere sahiptir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı