Sunucuya katıldığım için Discord hesabım çalınabilir mi?

Oksigenn

Hectopat
Öncelikle Discord ile ilgili bir başlık bulamadığım için kusura bakmayın. Arkadaşım az önce bir DC serverini attı ve bende ona güvenip girdim ona bunun ne olduğunu sorunca ''bilmiyorum ben atmadım'' dedi şu an çok fazla korkuyorum. Hemen olduğum gibi DC serverinden çıktım serverda 30000-50000 kişi rahat bulunmakta fakat oradaki kişiler hesap çalma işlemi yapıyor olabilir. Arkadaşımda ben atmadım dediğinde iyice bir içimi korku sardı. Hesabımın çalınma ihtimali var mıdır? Sadece DC serverine katıldım. Herhangi bir linke ya da bir uzantıya tıklamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Discord ile ilgili bir başlık bulamadığım için kusura bakmayın. Arkadaşım az önce bir DC serverini attı ve bende ona güvenip girdim ona bunun ne olduğunu sorunca ''bilmiyorum ben atmadım'' dedi şu an çok fazla korkuyorum. Hemen olduğum gibi DC serverinden çıktım serverda 30000-50000 kişi rahat bulunmakta fakat oradaki kişiler hesap çalma işlemi yapıyor olabilir. Arkadaşımda ben atmadım dediğinde iyice bir içimi korku sardı. Hesabımın çalınma ihtimali var mıdır? Sadece DC serverine katıldım. Herhangi bir linke ya da bir uzantıya tıklamadım.

Böyle bir imkansıza yakın derecede zor bunu yapabilecek bir kişinin Discord adresinizi ele geçirmesi mantıklı değil.

Senin arkadaşın hesabına girmişler reklam yapıyorlar sorun olmaz herhalde.

3 Yıldır Discord kullanıyorum böyle birşey görmedim daha... Korkmanıza gerek yok arkadaşınızın hesabı çalındıysa hesabı çalan kişi reklam yapıyordur bence.

Sadece katıldıysanız hesabınıza bir şey yapamazlar korkmanıza gerek yok. Daveti arkadaşınız atmadı ise hesabına bir başkası tarafından girilip reklam amaçlı o sunucu daveti atılmış olabilir. Arkadaşınıza hesabını güvene almasını söyleyin lütfen.

Sunucunun içeriğine bağlı sunucu içeriği kötü niyetliyse içinde bulunan üyeler yasaklanabilir veya kısıtlanabilir, başına bir şey geleceğini sanmıyorum şifreni değiştirirsen hesap tokenin de değişir, şifreni değiştir ve 2FA kullan yapacak başka bir şey yok, ayrıca diğer arkadaşların belirttiği gibi farklı sitelerde oltalama yapılarak hesap çalıp başka kullanıcılara yaymak amaçlı dağıtabiliyorlar linki pek önemli bir şey değil, uğraşmak istersen Discord güvenlik ekibine bildirebilirsin.

Arkadaşınız hesabının tokenini değiştirsin sizlik sorun yok.

Geri
Yukarı