Super Online'da Online oyunlarda ping sorunu

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle şunu belirteyim. Kimi insan internetine kablo ile bağlandığı halde benim kablosuz internetle aldığım pingleri elde edemiyorlar. TP-Link TL-WN821N model Wi-Fi adaptörü ile modeme bağlıyım. Valorant oynarken TR serverinda 7 Avrupa serverlarında 46 pingle oynuyorum. Günün saat fark etmezsizin bir zamanında oyuna giriyorum her şey güzelken birden Ping 1000'lere kadar çıkabiliyor? Yani kimsede bağlı değil, evde tek olduğum zamanlarda da böyle, sabahın 5'inde de denedim, herkes yatıyorken de böyle, şifreyi falanda değiştirdim, kimlerin bağlı olduğuna da arayüzden bakıyorum yabancı kimse yok.
Hani ne oluyorda bu Ping bu şekilde fırlıyor? CMD'ye Ping -t 192.168.1.1 yazınca 1 ms diyor. Arkada indirme yapsam dahi 1 ms fakat oyuna girince tavan yapıyor bazen de hiç çıkmıyor. Tamamen şansa bağlı oyun oynuyorum. Aynı sorun CS:GO ve GTA Online'da da var. Öyle bir anda giriyor ki önümdeki adamı vuramıyorum. Buna bir çözüm bulalım ya. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Bu arada kablo ile bağlanma şansım yok.
Birde oyun içi paketloss sorunum olduğunu söylemişti Valorant destek. Bu sorunların kaynağı ne? Ve nasıl çözeriz bu sorunu?

İnternet sağlayıcım : Superonline fakat wifi ismi vodafone.net
Modem marka modeli : ZXHN H267A V1.0
Download upload hızım: 25/5

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo ile bağlanma şansın yok ok fakat test etmek için bir süre kablo ile kullanmalısın. Sorun bağlantıda mı yoksa WiFi'de mi kontrol etmek lazım.

Evinizde ki 192.168.1.1 IP'li cihaza neden ping atıyorsunuz? Ne yaparsanız yapın 1 ping çıkar normal olarak. Valorant, CS:GO ve GTA sunucuları sizin evinizde olmadığından dolayı ping 1 olmayacaktır zaten. Bir anda ping çıkma ve paket kaybı olayı çok yüksek ihtimalle Wi-Fi kullandığınızdan kaynaklı. Wi-Fi'nizin bant genişliğini 20MHz'e ayarlayabilirsiniz, ping ve paket kaybı belki düşebilir.

Evinizde ki 192.168.1.1 IP'li cihaza neden ping atıyorsunuz? Ne yaparsanız yapın 1 ping çıkar normal olarak. Valorant, CS:GO ve GTA sunucuları sizin evinizde olmadığından dolayı ping 1 olmayacaktır zaten. Bir anda ping çıkma ve paket kaybı olayı çok yüksek ihtimalle Wi-Fi kullandığınızdan kaynaklı. Wi-Fi'nizin bant genişliğini 20MHz'e ayarlayabilirsiniz, ping ve paket kaybı belki düşebilir.
Emin misin hocam? eskiden 1.1’e ping attığımda 1330, 2500, 3000 çıkıyordu. Demek ki ms daima benim evimde 1 değilmiş :) İnternetten araştırıp 20 mhz’e çekince ms 1 olduda arada gene çıkıyor, paketloss sorunum da var. Nasıl çözeceğim ben bu paketloss ve ani artan ping sorununu?

Geri
Yukarı