Superbox ile PUBG'de paket kaybı sorunu

Özgür capkın

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce superbox bağlattım ve modemim full çekiyor diye sevinirken PUBG(Steam) oynamak için oyuna girdiğimde 75 ping olmasına rağmen %5 ile % 20 arasında PKT loss sorunları yaşamamla bütün hevesim kırıldı. Anlamadığım taraf modem full çekiyor ve ping 75.
İki gündür araştırmadığım site kalmadı, sorunuma çözüm bulamadım. Hani ping yüksek olsa anlarım ama ping normal. Aşağıya görselleri bırakıyorum arkadaşlar, daha önce yaşayan ya da bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi? Turkcell'i defalarca aradım ama adama PKT loss sorunum var dediğim de pardon PKT loss nedir diyor. Zaten sonrasında klasik modemi sıfırlayalım gibi klasik yöntemler kullanıyorlar.
PUBG ve CS GO sunucusuna tracert çıktısı aldım, onu da aşağıya bırakıyorum. CS GO sunucusunda PKT loss sıfır olarak çıkıyor.

Oyun için görüntü:
p.jpeg

Modem görüntüsü:
mdo.jpeg

PUBG için tracert çıktısı(doğru yaptığımdan emin değilim):
pu.jpeg

CS GO için tracert çıktısı:
c.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2019-10-26 at 17.52.39.jpeg
    WhatsApp Image 2019-10-26 at 17.52.39.jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetlerini arayın, modeme güncelleme yapsınlar. Benim yakın zamanda yaşadığım ping sorunu bu şekilde çözülmüştü. Şu an ping düşük, paket kaybı zaten yoktu.

Superbox ana internet olarak hiçbir zaman önerilmez. 4.5G altyapısını kullanan, veriyi baz istasyonundan alan bir internet ile normal internet altyapısı bir olmaz. Tamam baz istasyonuna giden ordan da ana merkeze giden kablolar fiber fakat veriyi alırken sonuçta havadan sinyallerle bağlanıyor. Bu durumda normal internet kadar oyunda iyi değil. Paket kaybı 4.5G'de olağan bir şey.

Müşteri hizmetlerini arayın, modeme güncelleme yapsınlar. Benim yakın zamanda yaşadığım ping sorunu bu şekilde çözülmüştü. Şu an ping düşük, paket kaybı zaten yoktu.
bugün aradım güncelleme yapıldı ama sorun devam ediyor
Superbox ana internet olarak hiçbir zaman önerilmez. 4.5G altyapısını kullanan, veriyi baz istasyonundan alan bir internet ile normal internet altyapısı bir olmaz. Tamam baz istasyonuna giden ordan da ana merkeze giden kablolar fiber fakat veriyi alırken sonuçta havadan sinyallerle bağlanıyor. Bu durumda normal internet kadar oyunda iyi değil. Paket kaybı 4.5G'de olağan bir şey.
ben 2 hafta önce yeni bir eve taşındım önceki evde 3 diş çekmesine rağmen kesinlikle böyle bir sorun yoktu yeni evde full çekiyor ama sorun gördüğünüz gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı