Superonline 100 Mbps paket hızı sunucuya göre değişiklik gösteriyor

Wine

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 100 Mbps'lik bir paket kullanmaktayım. Superonline.

1635970734681.png

Speedtest yaptığımda Turkcell'e bağlanıyor ve 200 Mbit internet hızı gösteriyor.

1635970788238.png

Ancak lokasyonu yine oturduğum bölgede başka bir telekomünikasyon şirketine bağlandığım zaman Turkcell olması gereken hıza düşürüp 100 Mbit/s'ye çekiyor.

Şimdi sorum şu: Ben giden ve gelen ağı Turkcell'in sitelerinin üzerinden sağlarsam ilk görseldeki hızı kullanabilir miyim? En azından böyle bir şey mümkün mü?

Eki Görüntüle 1205809

Speedtest yaptığımda Turkcell'e bağlanıyor ve 200 Mbit internet hızı gösteriyor.

Eki Görüntüle 1205810

Ancak lokasyonu yine oturduğum bölgede başka bir telekomünikasyon şirketine bağlandığım zaman Turkcell olması gereken hıza düşürüp 100 Mbit/s'ye çekiyor.

Şimdi sorum şu: Ben giden ve gelen ağı Turkcell'in sitelerinin üzerinden sağlarsam ilk görseldeki hızı kullanabilir miyim? En azından böyle bir şey mümkün mü?
Steam'den kaç ile indiriyorsun?

Eki Görüntüle 1205809

Eki Görüntüle 1205810

Siz 196 Mbps aldığınızı sanıyorsunuz ama hayır. Burst hız o. Normal aldığınız hız 11-13 Mb/sn aralığında olacaktır.

Ağ zaten Türkcell'den geçiyor. Hedef sunucu sadece farklı.

Selam dostum, aslında internet hızın değişiklik göstermiyor. Steam indirme hızında bunu gösteriyor. Bu multi ve single serverlarında yapılan testten dolayı. Multi swlerde yaptığın test 2x çıkıyor. Eğer doğru veriye ulaşmak istiyorsan speedtestte test başlatmadan single modunu seçmelisin veya fast.com kullanabilirsin.

1635972687537.png

Geri
Yukarı