Superonline 1000 Mbps paket 100 Mbps hız veriyor

DjeromB.

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta Superonline 1000MBIT pakete geçtim. Laptopumda ve telefonumda internete bağlanıp hız testi yaptığımda sorunsuz şekilde 800-900Mbit hızlar almaktayım. Fakat kablolu bir şekilde masaüstü bilgisayarımda 90Mbit civarında takılı kalmakta. Sorunun kabloda olduğunu düşünerek Ugreen CAT7 kablo aldım fakat durum hala aynı. Ethernet sürücümü de güncelleştirdim herhangi bir değişiklik olmadı. Anakartım MSI B450 Gaming Plus 1000MBIT hız desteklemekte. Son durumda telefon veya laptoptan Wi-Fi ile 800-900 Mbit hız alabilmekteyim fakat kablolu bir şekilde masaüstü PC de 90 Mbit civarında hız almaktayım. Sorun kabloda veya Ethernet sürücüsünde değil, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

O zaman modemin ya da bilgisayarın ethernet girişinde olabilir sorun.

Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta Superonline 1000MBIT pakete geçtim. Laptopumda ve telefonumda internete bağlanıp hız testi yaptığımda sorunsuz şekilde 800-900Mbit hızlar almaktayım. Fakat kablolu bir şekilde masaüstü bilgisayarımda 90Mbit civarında takılı kalmakta. Sorunun kabloda olduğunu düşünerek Ugreen CAT7 kablo aldım fakat durum hala aynı. Ethernet sürücümü de güncelleştirdim herhangi bir değişiklik olmadı. Anakartım MSI B450 Gaming Plus 1000MBIT hız desteklemekte. Son durumda telefon veya laptoptan Wi-Fi ile 800-900 Mbit hız alabilmekteyim fakat kablolu bir şekilde masaüstü PC de 90 Mbit civarında hız almaktayım. Sorun kabloda veya Ethernet sürücüsünde değil, yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Superonline kendi modemiyse o hızı Ethernet çıkışı veremiyor olabilir.

Windows 10 dan Windows 11 e geçtiğimde benimde başıma gelmişti.
W11 ve kablolu bağlantıda Düşük hız yüksek Ping vardı kablolu olarak. Wi-Fi bağlantısı sorunsuzdu. Windows 11 de en güncel ve en eski son 5 driver denediğimde çözülmemişti. Zaten sorunları vardı en son bu sorun bardağı taşıran son damla oldu ve Windows 10 u sıfırdan yükledim ve sorun vs kalmamıştı.

Ethernet portun veya modemin ethernet çıkışı 100 Mbit portludur. Bu yüzden 94Mbit üzeri alamıyorsundur

O zaman modemin ya da bilgisayarın Ethernet girişinde olabilir sorun.

Superonline'dan gelen eleman kendi PCsinde sorunsuz kablo ile 1000 Mbit almıştı. Portlarda sıkıntı yok yani.

Mbps ile Mbit farklı şeyler. Saniyede indirdiğin MB boyutu ile karıştırıyor olabilirsin.

Karistirmiyorum, teşekkürler.

Ethernet portun veya modemin Ethernet çıkışı 100 Mbit portludur. Bu yüzden 94Mbit üzeri alamıyorsundur.

Modemin portu 1gbits, Ethernet portumda öyle. İlk kurulumda eleman kendi laptopunda sorunsuz 1000 Mbit hız aldi.

Windows 10'dan Windows 11'e geçtiğimde benim de başıma gelmişti.
W11 ve kablolu bağlantıda düşük hız yüksek ping vardı kablolu olarak. Wi-Fi bağlantısı sorunsuzdu. Windows 11 de en güncel ve en eski son 5 driver denediğimde çözülmemişti. Zaten sorunları vardı en son bu sorun bardağı taşıran son damla oldu ve Windows 10'u sıfırdan yükledim ve sorun vs kalmamıştı.

Windows 10 kullanmaktayım hala, Windows 11'e geçmedim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı