Superonline 1000Mbps İnternet mutluluğu

Hocam nasıl bir altyapı o, nasıl kurdurttunuz :D
Ben kurdurtmadım. Superonline yeni hizmet götürdüğü yerlere evler siteler konutlar vs için altyapıyı 10 Gbit olarak yapıyor zaten. Belki daha fazla destekliyordur ama superonline'de şu anda satıştaki en fazla hız bireyseller için 10Gbit olduğu için altyapınız 10Gbit destekliyor diyorlar. Ama upload hızını yükseltmeleri lazım. Böyle bir hız için 20 upload olmamış.
Bu arada gördüğünüz gibi 20 upload, 1000 Mbps hız için herhangi bir darboğaz, throttle, frenleme yapmamakta. Bazı arkadaşlar 20 Mbit upload hızı, o download hızını frenler diyorlar. Gördüğünüz gibi alakası yok. Herkese nasip olsun inşallah.

Ben kurdurtmadım. Superonline yeni hizmet götürdüğü yerlere evler siteler konutlar vs için altyapıyı 10 Gbit olarak yapıyor zaten. Belki daha fazla destekliyordur ama superonline'de şu anda satıştaki en fazla hız bireyseller için 10Gbit olduğu için altyapınız 10Gbit destekliyor diyorlar. Ama upload hızını yükseltmeleri lazım. Böyle bir hız için 20 upload olmamış.
Bu arada gördüğünüz gibi 20 upload, 1000 Mbps hız için herhangi bir darboğaz, throttle, frenleme yapmamakta. Bazı arkadaşlar 20 Mbit upload hızı, o download hızını frenler diyorlar. Gördüğünüz gibi alakası yok. Herkese nasip olsun inşallah.
20 upload az değil mi? Bende GigaFiber kullanıyorum ancak uploadım 850-900 bandlarında.

20 upload az değil mi? Bende GigaFiber kullanıyorum ancak uploadım 850-900 bandlarında.
Bana göre de az ama eldeki şimdilik bu. Aslında video, dosya yükleme işim olmadığı için 20 upload yetiyor, fazla bile. Aslına bakarsam 1Gbit hız bile fazla benim için. Sadece hızlı oyun indiriyorsun. Gerek var mı? Bana göre olmazsa olmaz değil.
Benim buraya da ne zaman Turknet kendi altyapısını getirirse o zaman upload dediğiniz gibi olur. Ama superonlinenin şu andaki hizmetinden memnunum.

Hayırlı olsun.
Modemin çekim gücü ve performansı nasıl? 1 duvar, 2 duvar hatta 3 duvar mesafedeki odalara nasıl bir çekim gücü sunuyor? (5GHz için)

Hayırlı olsun.
Modemin çekim gücü ve performansı nasıl? 1 duvar, 2 duvar hatta 3 duvar mesafedeki odalara nasıl bir çekim gücü sunuyor? (5GHz için)
Modemin sinyal gücü gayet iyi. Ama tabiki piyasada satılan üst düzey modemlerin performasını beklemeyin. Modem değiştirmek için ONT cihazı kendi içinde olan modem bulmanız lazım. Çünkü Superonlinen'ın bana verdiği modem ( Huawei hg8245x6) bu ve ONT cihazı yok. Farklı bir modem kullanabiliyor olsanız bile Superonline kullanıcı ad ve şifre gerekiyor, ama Superonline bu bilgileri abonelerine vermiyor maalesef. Uzun mesafe için 2.4Ghz tercih edilmeli. 5 Ghz mevcut potansiyel hızdan son haddine kadar faydalanmak için.

Ama şöyle bir durum var. Millete limitsiz kotasız, sınırsız deyip, taahhütnameye 5 TB indirme, 500 GB yükleme kotası maddesi koymuşlar ve bu maddeye uyulmaz ise sözleşmenin tek taraflı sonlandırılacağı, hukuksal ve cezai işlem yapılacağı yazıyor. Yine yaş tahtaya bastım ve bu maddeyi görünce Superonline'ye abone olduğuma çok büyük bir pişmanlık yaşadım. Ama ben kaşındım. Telekom'da böyle bir madde yok ve Telekom'dan 1000 Mbps hizmeti de alabiliyorum. ve üstelik Telekom 50 MBPS upload hızı sunuyor. Artık 1 sene sonra taahhüt bitince Telekom'a geçeceğim. İşte Superonline'nin taahhüdündeki limit, kota maddesi. 1000 Mbps hız ver, kota koy. Tam komedi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    118,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Geri
Yukarı