Superonline 1Gbps internet sitelerde farklı değerler veriyor

igdestektr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce evim de Superonline fiber gbit desteklediğini öğrendim ve başvuru yaptım. Başvuruyu yaptıktan 1 saat sonra gelip kurulumu yaptılar.
Fakat çok ilginç bir olay var. Speedtest.net üzerinden yaptığımız sorguda 1gbit indirme alabiliyorum. Fakat diğer siteler de test yaptığım da 300 Mbps'de takılı kalıyor.
Örneğin fast.com'da test yaptığım da direkt 300 Mbps sabit ne aşağı ne yukarı. İnterneti bağladıktan sonra kurulumu yapan kişi de bu testleri görmüştü. Speedtest'de 1gbit diğer siteler de 300 Mbps sabitti. Düzelmezse destek talebi oluşturmamı söylediler. Aradan 1 gün geçti düzelmediğini fark ettim. Serverius speedtest server gibi sitelerden de indirme testi yaptık. Saniye de 1MB bile indirme sağlamıyor. Steam üzerinden saniyede 10 MB indirme yapıyor.
Destek talebi oluşturduğum da tekrar eve gelip gerekli testleri yaptılar. Gene hız testi yapıldı ve sonuçlar gene aynıydı. Speedtest 1gbit diğer siteler 300Mbps sabit.
Donanımsal bir sorun olabileceğini düşünüp Ethernet kablosunu benim bilgisayarımdan çıkartıp kendi laptoplarına taktılar. Ve laptop da çok ilginç bir şey oldu.
Her 2 sitede de 1.2gbit çıkış sağlayabiliyordu hat. Benim 1 mb/s de bile indiremediğim dosyayı test ettik saniye de 50 60 MB indiriyordu. Yani mantıklı olarak donanımsal bir sorun olacağını düşündüler, yani Superonline ile alakalı bir problem değil gibi görünüyordu.
Bugün interneti kullanmadım, az önce uyanıp test ettiğim de sonuç gene aynıydı. Ana kartım "ASUS TUF Gaming Z690-Plus 6000MHz(OC) DDR5 Intel LGA 1700 mATX anakart"
Desteklememe gibi bir problemin olması imkansız. Bu yüzden eski bilgisayarımda da deneme yapayım dedim. Onun anakartı da gbit destekliyordu.
Fakat sonuç gene aynı. 0 format atılmış bir bilgisayar içerisinde neredeyse hiçbir program kurulu değil. Fakat sonuç onda da aynıydı.
Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı? Veya bu sorunu yaşayan?

1689877200008.png

1689877245267.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı