Superonline 500 Mbps fiber deneyimi

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhaba. Bu konuda size birkaç ay önce bağlı olduğum kurumun ofisine bağlattığımız Turkcell Superonline fiber ile ilgili yaşadıklarımızı ve deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım. Ofisi yeni tutmuştuk, elektrik, su vs. daha yeni halledilmişti. Daha sonra ISS araştırmaya başladığımızda sanırım yazılım şirketi olduğumuz için Superonline'da çalışan birisi ofisimize geldi, bize teklif sundu. Teklifleri gayet makül geldi. 3 farklı paket vardı. 100 Mbps download / 10 upload - 500 Mbps download - 50 upload / 1000 Mbps download 100 upload. 1000'lik paketin fiyatı gereksiz fazla geldi, 100 ve 500 arasında da az bir fiyat farkı vardı. Bu yüzden 500 olan paketi satın aldık. Paket 24 ay taahhütlü modem kurulum her şey dahil aylık 300 TL idi. Evimde TurkNet kullanıyorum ve 60 Mbps alabildiğim 100'lük pakete 250 TL veriyorum. Ekipler geldi, evrak işleri halledildi ve kuruldu. Modemin yanında ekstra bir parça daha kuruldu. Sonuç olarak yaklaşık 4 aydır ofiste internet çalışmaya devam ediyor. Genel olarak günün 16 saati birileri oluyor ve o süre zarfında hiç kesildiğini, hız düştüğünü vs. duymadım. Bende çok memnun kaldım ve istedim ancak ne yazık ki evimde altyapı olmadığı için alamadım. Format atacağım zamanlarda veya dosya yükleyeceğimde ofise gitmeye başladım. Evde 60 Mbps'den sonra 500 ilaç gibi geliyormuş.
Sonuca gelirsek, memnun kaldık. Hiçbir sorun yaşamadık ve fiyat da gayet uygun geldi. Düşünenler olursa gönül rahatlığıyla önerebilirim. Biliyorum pek çoğumuzun evinde daha VDSL altyapı bile yok. Gönül isterdi ki hepimiz fiber kullanalım 500-1000 hızlarını görelim, ancak şartlar ortada. Umarım ben dahil herkes bir gün bu imkanlara sahip olur. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatı o hızda bir internet için mükemmel ama 24 ay taahhüt olayı insanın canını sıkıyor, ofis gibi sabit veya hiç ev değiştirmeyenler için düşünülebilir. Fakat bunun şirketlere özel bir kampanya olmadığına emin misiniz?

Merhaba. Bu konuda size birkaç ay önce bağlı olduğum kurumun ofisine bağlattığımız Turkcell Superonline fiber ile ilgili yaşadıklarımızı ve deneyimlerimi aktarmaya çalışacağım. Ofisi yeni tutmuştuk, elektrik, su vs. daha yeni halledilmişti. Daha sonra ISS araştırmaya başladığımızda sanırım yazılım şirketi olduğumuz için Superonline'da çalışan birisi ofisimize geldi, bize teklif sundu. Teklifleri gayet makül geldi. 3 farklı paket vardı. 100 Mbps download / 10 upload - 500 Mbps download - 50 upload / 1000 Mbps download 100 upload. 1000'lik paketin fiyatı gereksiz fazla geldi, 100 ve 500 arasında da az bir fiyat farkı vardı. Bu yüzden 500 olan paketi satın aldık. Paket 24 ay taahhütlü modem kurulum her şey dahil aylık 300 TL idi. Evimde TurkNet kullanıyorum ve 60 Mbps alabildiğim 100'lük pakete 250 TL veriyorum. Ekipler geldi, evrak işleri halledildi ve kuruldu. Modemin yanında ekstra bir parça daha kuruldu. Sonuç olarak yaklaşık 4 aydır ofiste internet çalışmaya devam ediyor. Genel olarak günün 16 saati birileri oluyor ve o süre zarfında hiç kesildiğini, hız düştüğünü vs. duymadım. Bende çok memnun kaldım ve istedim ancak ne yazık ki evimde altyapı olmadığı için alamadım. Format atacağım zamanlarda veya dosya yükleyeceğimde ofise gitmeye başladım. Evde 60 Mbps'den sonra 500 ilaç gibi geliyormuş.
Sonuca gelirsek, memnun kaldık. Hiçbir sorun yaşamadık ve fiyat da gayet uygun geldi. Düşünenler olursa gönül rahatlığıyla önerebilirim. Biliyorum pek çoğumuzun evinde daha VDSL altyapı bile yok. Gönül isterdi ki hepimiz fiber kullanalım 500-1000 hızlarını görelim, ancak şartlar ortada. Umarım ben dahil herkes bir gün bu imkanlara sahip olur. İyi sosyaller.

Mis gibi biz 50'ye 8 devam :(

1000 Mbps download 100 upload.
100 upload mı? Bunu ilk defa görüyorum. Ben de yaklaşık 3 aydır 1000Mbps kullanıcısıyım. 50Mbps upload sağlıyorlar.

Bir de ben bir ara aşırı indirme yapmıştım. Müşteri hizmetleriyle değil de bir yetkiliyle konuştum. Sizin bölgenizde kart değişimi yapıyoruz, normalde hiç hissetmeyecektiniz. 2G'lik kart yerine 10G'lik kart takacağız dedi. Yaklaşık bir hafta 2G'lik kart çıktıktan sonra kartsız kaldık ve internetim 100Mbps'lere kadar düştü. Müşteri hizmetlerini arasam da çözüm olmadığı için en son o yetkili arkadaşı aradım. Aynı gün işim halloldu. Ama bu istisnai bir durum tabii ki.

Bir de bi' ara sabah bir yavaşlama oldu. Galiba bir değişiklik yapılıyordu, akşam 8 gibi halloldu.

Genel olarak memnunum.

Bir de eklemek istediğim şey, biz interneti alırken paket evvela 520 falandı, sonra 500'ün altına indi, sonra 450 oldu. 450 iken aldık. Biz aldıktan sonra fiyat 350 oldu. Hala öyle. :D
1690413846754.png

1690413908786.png

Simetrik olsaydı çok iyi olurdu.

Bir yandan her eve TurkNet GigaFiber gelsin ucuza 1000MBPS kullansın herkes diyorum. Bir yandanda herkeste olduğunda kalite böyle kalmaz diyorum. Mahalleniz GigaFiber destekliyorsa 240TL'ye 1000MBPS keyfi çok güzel.

Ben de superonline kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. Download 500 ama upload hızım 50yi geçtim 25i geçmiyor pek. Onun dışında çok memnunum. Oyunlarda internet ilk geldiğinde ufak bir Ping sorunu yaşadım ancak suan hiçbir sıkıntısı yok diyebilirim. Türk Telekomdan geçen biri olarak hızımdan da çok memnunum verilen hizmetten de. Yanında Tv+ da kuruluyor ayrıca.

Geri
Yukarı