Superonline 500 Mbps ile Steam ve Origin 60 MB/s altı indirme yapıyor

Benim de paketim 500 MB civarı ben de Steam da 20 ustunu goremedim, normal seyler bunlar.
Hocam 500MB paketle 1GB bile indiremezsiniz yanlız. Bu arada 100MBPS kullanıyorum şu an 11MB/S alıyorum. Bir dönem de 1000MBPS kullandım 100MB/S alıyordum yani Steam ayarlarına bakın derim. İndirme hızları ile ilgili kısıtlamalar koymuş olabilirsiniz.

Hayır, koysaydım zaten indirme hızının altında gözüküyor.
Hocam klişe olacak ama kablolu bağlantıya geçmek, müşteri temsilcilerini aramak, Steam'i silip yeniden kurmak farklı bir PC'de oyun indirmeyi deneyip oradaki hızları kontrol etmek gibi şeyleri yaptınız mı?

500 Mbps pakete sahibim ancak Ubisoft Connect'e özel bir kere görmemin harici hiçbir zaman 60 MB indirme görmedim ki Steam'de genelde 30-40 arası. Bazen şu an aşagıda olduğu gibi bir durum söz konusu oluyor. Bunun sebebi kısıtlama falan olması mı?

Not: İndirme hızı düşük olunca Speedtest açtım. Düşük olmasının bir alakası yok Speedtest ile.

Eki Görüntüle 1477865
Oyunu HDD'ye indiriyorsanız o yüzden yüksek hız göremiyor olabilirsiniz. Ben Türk Telekom 1GBPS kullanıyorum. Steam sunucularında gördüğüm maks hız 880mbps oldu.

Hocam Steam kısıtlama koyuyorsa ben zamanında nasıl 100MB/S indirme yaptım ya da gigabit kullanan yayıncılar nasıl yaptı bunu?

Sol üstteki Steam bölümü-->ayarlar-->indirmeler-->indirme hızını saniyede bit cinsinden göster kutucuğuna basın Mbps cinsinden gözükmüş olacaktır. Her seferinde 8 ile çarpmanıza gerek kalmayacak.

1659899167794.png

Hocam normal bende o paketi kullanıyorum sadece Epic Games'de 60 mb/s indiriyorum Steam sunucuları kısıtlıyor.
Steam' 100 mb/sn alınıyor. Steam'den ziyade bana kalırsa superonline kısıtlıyor.
Oyunu HDD'ye indiriyorsanız o yüzden yüksek hız göremiyor olabilirsiniz. Ben Türk Telekom 1GBPS kullanıyorum. Steam sunucularında gördüğüm maks hız 880mbps oldu.
6000 mb/sn okuma 3000mb/sn yazmaya sahip bir ssd'ye sahibim sadece. Problem bundan kayanklı değil.
Hocam klişe olacak ama kablolu bağlantıya geçmek, müşteri temsilcilerini aramak, Steam'i silip yeniden kurmak farklı bir PC'de oyun indirmeyi deneyip oradaki hızları kontrol etmek gibi şeyleri yaptınız mı?
Wifi 6 destekli cihazım, ayrıca bağlantıda sorun olsa 800 mbps hızda alamazdım bence speedtestte. Kablolu denemiştim, değişmiyor. Silip yüklemiştim, değişmemişti. Müşteri temsilcisini aramam lazım dediğiniz gibi sanırım. Yardımınız için yine de çok teşekkür ederim:)

Steam'de de, Superonline'de de herhangi bir indirme sınırlaması yok. Ben Superonline 1000Mbit ile Steam'de oyundan oyuna değişmekle beraber 97MB/ ile 118MB/s arası indirme yapıyorum. GTA V 13 ile 15 dakika arasında iniyor. Konu sahibi arkadaş Newyork yada Londra sunucusunu seç ve öyle dene. Bir de SSD kullanın ve işlemciniz en az 4 çekirdek i5 olsun.
5E106B53-6A26-41C7-9033-DC5B9EAA58F3.jpeg

Steam' 100 mb/sn alınıyor. Steam'den ziyade bana kalırsa Superonline kısıtlıyor.

6000 mb/sn okuma 3000mb/sn yazmaya sahip bir SSD'ye sahibim sadece. Problem bundan kayanklı değil.

Wi-Fi 6 destekli cihazım, ayrıca bağlantıda sorun olsa 800 Mbps hızda alamazdım bence Speedtest'te. Kablolu denemiştim, değişmiyor. Silip yüklemiştim, değişmemişti. Müşteri temsilcisini aramam lazım dediğiniz gibi sanırım.

Aradıktan sonra sonuçları yazabilir misiniz ben aradığımda sunucular ile ilgili olduğunu belirttiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı