Superonline başvurusundaki 5. ve 6. maddelerin amacı nedir?

Thrxvision

Kilopat
Merhaba, TurkNet'ten ayrılıp Superonline Fiber'e geçmek istiyorum fakat başvuru öncesinde fiber 500 Mbps kampanya taahhütnamesini okumak için girdiğimde birkaç madde gördüm ve bunların bazılarını anlamadım, daha önceden başvurmuş ya da bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?

5. Yeni abone olmam (önceden kayıtlı olduğum fiber aboneliğimin olmadığı) ve kampanya kapsamındaki Wi-Fi 6 modemin teknik olarak sunulamaması halinde, ek-1'de yer alan fiber hızları kampanyasına, işbu taahhütname kapsamında tercih ettiğim hız ile aynı hıza karşılık gelecek paket ile geçiş yapmayı kabul ettiğimi; bu durumda işbu taahhütname'nin ve taahhütname'de Wi-Fi 6 modem ile ilgili olan düzenlemelerin fiber hızları kampanyası ve bu kampanya kapsamında temin edilecek Wi-Fi 5 modem için geçerli sayılacağını; bu bakımdan taahhütname'deki “kampanya” ifadelerinin fiber hızları kampanyası'na delalet edeceğini ve taahhütname koşullarından fiber hızları kampanyası kapsamında sorumlu olacağımı;

6. İşbu kampanya kapsamında kullandığım bireysel fiber internet hizmeti kapsamında aşağıdaki durumların bir veya birden fazlasının gerçekleştiğinin Turkcell Superonline tarafından tespit edilmesi ve işbu kampanya kapsamında sunulan hizmetin tarafımca işbu taahhütname'ye aykırı surette ticari amaç vs. şekilde kullanıldığına Turkcell Superonline tarafından kanaat getirilmesi halinde Turkcell Superonline'ın derhal ve yazılı bir bildirim yapmasına gerek olmaksızın tarafımı Kampanya'dan çıkarma ve tarafıma sunulan faydaları derhal durdurma hakkının bulunduğunu; bu durumda taahhütname'nin 11. (onbirinci) maddesinin uygulama alanı bulacağını ve abonelik sözleşme'min Turkcell Superonline tarafından haklı nedenle tek taraflı olarak herhangi bir ihbara gerek olmaksızın feshedileceğini; abonelik sözleşmesi kapsamında tarafıma sunulan her türlü hizmetimin Turkcell Superonline tarafından tek taraflı olarak sonlandırılacağını ve hakkımda hukuki ve cezai her türlü yasal işlemin başlatılacağını; • aynı anda bir modem üzerinden 30 (otuz)'dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması • aynı anda 30 (otuz)'dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması • indirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB'tan fazla internet tüketimi yapılması • hizmetin paylaşılması, herhangi bir isim (al-sat (resell), yerel servis sağlayıcı vb.) Altında satılması, ticari amaçla taahhütname'ye aykırı şekilde router gibi cihazlar (modem arkasına bağlanan sinyal güçlendirici vb.) Kullanılması ve/veya Kampanya'nın aktif olduğu adres dışında farklı noktalarda internet hizmeti alınmasının sağlanması

6. maddenin içerisinde (indirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB'tan fazla internet tüketimi yapılması) böyle bir cümle geçiyor şu an halihazırda kullandığım TurkNet'te ortalama 100/8 hız alıyorum ve aylık 2.5-3 TB indirme, 150-200 GB upload yapıyorum. Superonline'a geçtiğimde bu madde sıkıntı çıkarır mı? Geçeceğim interneti bireysel olarak kullanacağım.

Merhaba, TurkNet'ten ayrılıp Superonline Fiber'e geçmek istiyorum fakat başvuru öncesinde fiber 500 Mbps kampanya taahhütnamesini okumak için girdiğimde birkaç madde gördüm ve bunların bazılarını anlamadım, daha önceden başvurmuş ya da bilgisi olan varsa açıklayabilir mi?

6. maddenin içerisinde (indirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz) GB'tan fazla internet tüketimi yapılması) böyle bir cümle geçiyor şu an halihazırda kullandığım TurkNet'te ortalama 100/8 hız alıyorum ve aylık 2.5-3 TB indirme, 150-200 GB upload yapıyorum. Superonline'a geçtiğimde bu madde sıkıntı çıkarır mı? Geçeceğim interneti bireysel olarak kullanacağım.
Forumdan biri de sormuştu galiba Superonline'a. Bireysel kullanım içinde limit aşılırsa sorun olmaz demişlerdi, ticari amaç içinde geçerse sıkıntıymış.

Evet. Bu konudaki güncelleme.

Konu ile ilgili Turkcell' teitter üzerinden yazdım ve çok kötü eleştirdim.Turkcell genel müdürlüğünden aradılar. Taahhütnamede böyle bir madde olduğunu ancak herhangi bir kötüye kullanım, ticari amaç olmadığı taktirde bu madde de söz konusu olan kota limit ihlalinin cezai bir işlem arz etmeyeceğini söylediler. Yani ticari ve kötüye kullanım yoksa her türlü limitsiz kullanabilirsiniz.

Bir sıkıntı olmuyor, o madde büyük ihtimalle 1000 Mbps paket alıp 10 daireli binada 10 kişi kullanmayın diye konmuştur.

1660729992036.png

Ben de mesela 1374 GB yükleme yapmışım, ama bir sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı