Superonline vs TürkNet

Hocam bir de bir şey daha yazmak istiyorum. Gerçekten anlamıyorum bu konulardan yalnız hani diyorlarya her firma TTNET altyapısı'nı kullanır diye. Eeee her firma TTNET altyapısını kullanıyorsa nasıl oluyorda TTNET kötü oluyor da diğer firmalar iyi oluyor bunu cidden anlamıyorum. Hadi böyleyse bile gerçekten altyapı bir kenara hizmet kalitesi gerçekten çok önemli bir şey. 9 yıldır Turkcell kullanıyorum asla şaşmam ama deseler ki gel sana 1 yıl Superonline bedava geçersem ne olayım, çok ilgisiz, özensiz o konuda bana göre. Belki de 3 yıl önce öyleydi bilemiyorum.

Hocam size denk gelen teknik ekip işini iyi yapmıyormuş demek ki. TTNET nasıl kötü oluyor; bir hizmeti ne kadar az alana sunarsan o kadar iyi yaparsın. Ama hizmet genişledikçe kalite de düşer. TTNET aynen bu mantıktan dolayı kaliteyi düşürüyor. Türkiye'de en büyük altyapı ağı TTNET'de. İşi bu denli büyük yapıp da aynı kaliteyi sunmak çok zor.

14 senedir Superonline kullanırım hiç sorun yaşamadım. Belki de altyapımın Superonline olmasından dolayıdır.

Hocam bir de bir şey daha yazmak istiyorum. Gerçekten anlamıyorum bu konulardan yalnız hani diyorlarya her firma TTNET altyapısı'nı kullanır diye. Eeee her firma TTNET altyapısını kullanıyorsa nasıl oluyorda TTNET kötü oluyor da diğer firmalar iyi oluyor bunu cidden anlamıyorum. Hadi böyleyse bile gerçekten altyapı bir kenara hizmet kalitesi gerçekten çok önemli bir şey. 9 yıldır Turkcell kullanıyorum asla şaşmam ama deseler ki gel sana 1 yıl Superonline bedava geçersem ne olayım, çok ilgisiz, özensiz o konuda bana göre. Belki de 3 yıl önce öyleydi bilemiyorum.
Düşününce saçma geliyor cidden ama bu TT bir şekilde kendi alt yapısından internet veren başka bir firmadan daha kötü hizmet vermeyi başarıyorlar. Ben bunu şahsen deneyimledim.
Superonline hiç ilgisiz değil bence bu sektördeki en iyi müşteri hizmetlerine sahip ama bir kötü özelliği kendi modemine mahrum bırakıyorlar.

Superonline fiber yok ise TürkNet tercih edilebilir. Var ise tavsiyem Superonline kullanman olur ama fiber var ise yoksa Türk Telekom altyapısı var ise TürkNet daha iyi olur.

Türknet fiyat olarak da avantajlı fakat herhangi bir bağlantı sorunun da karşınızda muhattap olması çok önemli yani teknik destek konusunda sıkıntı yaşatacak ise türkneti seçmemeliyim.

Geri
Yukarı