Superonline cayma bedeli

Eiesenhower

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar geçen seneye kadar internet hızım 8 Mbps ADSL'ydi. Super Online'dan babamı aramışlar ballandıra ballandıra tablet hediye edeceklerini hızı 6 Mbps'ye düşüreceklerini ve 24 ay taahhüt yapacaklarını belirtmişler. Babam da bu işlerden pek anlamadığı için onaylamış. Şu an 60 Mbps'ye kadar VDSL kullanabilirim bu sene altyapı geldi ama bana kampanyanın 24 ay olduğunu VDSL'ye kampanya bitmeden(1 yıl 9 gün var.) yükseltemeyeceğimi, yükseltmek için 950 TL cayma bedeli yansıtacaklarını söylediler. Bayağı konuştum ama müşteri hizmetleri pek çözüm odaklı değil. Sadece ADSL olarak hızını 6 Mbps'den 16 Mbps'ye (124 TL) yükseltebileceğini ifade ettiler. Bu konuda fikri olan var mı? Cayma bedelinden kaçmıyorum ama bu kadar abartı bir miktar çıkması absürt geldi bana, daha uygun bir cayma bedeli ile VDSL nasıl geçebilirim sonuçta başka bir firmaya geçiş yapmıyorum, burada benim haklarım nelerdir, ne yapabilirim? 3 kişi kullanıyoruz, mesela birisi telden video açınca CS:GO'da ping yükseliyor. Son çare olarak 6'dan 16 Mbps'ye geçmek mantıklı olur mu, hızlarda aşırı bir fark olur mu? Download hızında evet artış olur ama upload hızının sabit kalacağını belirttiler. Yani Download'dan başka ne gibi farklılıklar olur?

1606151996254.png

1606151752767.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cayma olayından anlamam ama 2. şansım olsa hayatta Superonline'ye geçmem 42 gündür internetin bağlanmasını bekliyorum. Şuan kullandığım 8 Mbps hiç 7'lere çıkmadı ve şu sıralar 4 veriyor. Tablet verip interneti kısmak gerçekten garip olay.

Cayma olayından anlamam ama 2. şansım olsa hayatta Superonline'ye geçmem 42 gündür internetin bağlanmasını bekliyorum. Şuan kullandığım 8 Mbps hiç 7'lere çıkmadı ve şu sıralar 4 veriyor. Tablet verip interneti kısmak gerçekten garip olay.
Şu an başka imkanım yok bin lira gibi ücreti ödeyemem mecbur Superonlıne da kalacağım.

1 yıldan fazla taahhüt olmaz. Sadece üretici taahhüt kapsamında aynı fiyata 2 yıl boyunca aynı hizmeti sunabilir. Yani tüketici 1 yılını bitirdikten sonra paketini bedelsiz iptal edebilir. Senin 9 gün kalmış, 10 gün bekle ve faturanı öde. Sonrasında 175 alo tüketici hattını arayarak 1 yılı geçmiş 2 yıl taahhütlü paketi bedelsiz olarak iptal ettirip ettiremeyeceğini sor. Olumlu cevap gelirse Superonline müşteri hizmetlerini arayarak bedelsiz iptal ettirmek istediğini yoksa tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle. Bu arada bedelsiz iptal ettiriyorum deyip faturana bedeli yansıtabilirler, dikkat et.

1 yıldan fazla taahhüt olmaz. Sadece üretici taahhüt kapsamında aynı fiyata 2 yıl boyunca aynı hizmeti sunabilir. Yani tüketici 1 yılını bitirdikten sonra paketini bedelsiz iptal edebilir. Senin 9 gün kalmış, 10 gün bekle ve faturanı öde. Sonrasında 175 alo tüketici hattını arayarak 1 yılı geçmiş 2 yıl taahhütlü paketi bedelsiz olarak iptal ettirip ettiremeyeceğini sor. Olumlu cevap gelirse Superonline müşteri hizmetlerini arayarak bedelsiz iptal ettirmek istediğini yoksa tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle. Bu arada bedelsiz iptal ettiriyorum deyip faturana bedeli yansıtabilirler, dikkat et.
Ama 24 ay taahhüt yaparken onay almışlar.

5 yıl superonline kullandıktan sonra kablo nete geçtim.pişman değilim.müşteri hizmetleri sürekli olarak seni düdüklemeye çalışıyor.Tavsiyem ne kadar istiyorlarsa verip farklı bir şirkete geçmek.

5 yıl superonline kullandıktan sonra kablo nete geçtim.pişman değilim.müşteri hizmetleri sürekli olarak seni düdüklemeye çalışıyor.Tavsiyem ne kadar istiyorlarsa verip farklı bir şirkete geçmek.
Hocam az para değil 900 lira ? Neden vereyim tablet ne kadar diyorum 350 TL diyor, ee başka nerden ücret kesiliyor diyorum 520 TL tablet indirimi diyor, tabletin indirimi tabletten nasıl fazla oluyor diyorum afallıyor. Sözleşmeyi atın incelemek istiyorum diyorum atamıyor.

Ne kadar şaşırtıcı. Superonline'dan da bunu beklemezdim.
@Ulunay @Tortue @Patrixcs eminim onlar da şaşıracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı