SuperOnline fiber altyapı ile 1000 Mbps hız alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada merak ettiğim bir konu var. Şu an SO VDSL kullanıyorum, geçenlerde mahallemdeki bir binaya TT fiber çekti, dilekçe versem yararlanabilir miyim fiber meselesinden?

Hocam yeri gelmişken sorayım, bunları niye açık bırakıyorlar? Kilitlememişler bizim binadakini mesela.
Hiç fikrim yok, bizimkiler kilitliyor.

Hatta ben SOL altyapısını bölgemize getirttikten sonra gelen 96/144 core kabloları bölüp binalara dağıttıkları kabinleri kilitlemiyorlar diye her gelip gittiklerinde o dolabı kontrol ediyordum. Hatta ilgili proje ekibinin bile bu olaydan haberi vardı.

Geçenlerde yine o dolapta iş yaptıktan sonra dolabı kontrole gittim, açılmadığını kontrol etmek için çekiştirirken bir dayı gelip kablo çalmaya çalıştığımı sandı, ben de dayıya "Dayı Allah aşkına kablo çalacak olsam Telekom'un bakır kablolarını çalarım daha fazla para eder dedim ve kaçtım".

Olayda bahsi geçen dolap:
IMG20220224181338_01.jpg

Bunlar tek seferde tüm dairelere çekilmiyor muydu? Yada sanırım yeni binalarda böyleydi.
Binanın dahili fiber optik tesisatı yoksa kendileri sonradan başvuruya bağlı çekiyorlar. Bir dönem tüm dairelere çekiyorlarmış olsa gerek ki Anneannemin evinde sonradan takıldığı belli olan bir kablo var ancak int. kullanmıyorlar.
Bu arada merak ettiğim bir konu var. Şu an SO VDSL kullanıyorum, geçenlerde mahallemdeki bir binaya TT fiber çekti, dilekçe versem yararlanabilir miyim fiber meselesinden?
TT altyapısından kullanmayı soruyorsanız hayır.
@Ipares
Daha önce SuperOnline kullanmıştım.
Daha önce kullanırken ufak bir cihaz ve yanında modem şeklinde mi kullandınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı