SuperOnline fiber altyapı ile 1000 Mbps hız alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hatta ben SOL altyapısını bölgemize getirttikten sonra gelen 96/144 core kabloları bölüp binalara dağıttıkları kabinleri kilitlemiyorlar diye her gelip gittiklerinde o dolabı kontrol ediyordum. Hatta ilgili proje ekibinin bile bu olaydan haberi vardı.
Hocam kendi istediğiniz modemi seçebildiniz mi? Ben seçememiştim.

Hocam kendi istediğiniz modemi seçebildiniz mi? Ben seçememiştim.
Biz torpilli (öhm) olduğumuzdan (mahallenin kalan kısmına olan projeyi öne çekmeye vesile olduğumuz için) bize yeni yıldan önce aktifleştirme sözü verildi. Başkalarında 4-5 ayı bulan tüm çalışmalar (ana hat dahil) tam 1 ayda daireye kadar sonlandı.

Başvuru esnasında da H3600 V9 istediğimi söylemiştim, onu getirdiler. Bayinin elinde o cihaz yoksa veremiyorlar ama sonradan değiştirebiliyorsunuz.

@Ipares
Bildiğimiz CAT kablo diye hatırlıyorum.
Muhtemelen FTTB.

Biz torpilli (öhm) olduğumuzdan (mahallenin kalan kısmına olan projeyi öne çekmeye vesile olduğumuz için) bize yeni yıldan önce aktifleştirme sözü verildi. Başkalarında 4-5 ayı bulan tüm çalışmalar (ana hat dahil) tam 1 ayda daireye kadar sonlandı.

Başvuru esnasında da H3600 V9 istediğimi söylemiştim, onu getirdiler. Bayinin elinde o cihaz yoksa veremiyorlar ama sonradan değiştirebiliyorsunuz.
Şu torpilden bizler de faydalansak keşke, maalesef şu memlekette torpilsiz bir şey dönmüyor.

Bana hiçbir şey yapılmayan, arayüzü 5 dakikada hazırlanmış, yazılımı yıllar öncede kalmış Nokia modem vermişlerdi. Super Wifi-6 falan yazıyor bir de, peh. Değişimi arıza yoksa yapmıyoruz diyorlardı. Nasıl değiştirtebilirim?

@Ipares
Bildiğimiz CAT kablo diye hatırlıyorum.
O zaman FTTB'dir. 100 üstü alamazsınız. Bazıları çok çok nadiren 200 görebiliyor ama sormanız lazım.
Yok hocam başvuru yaparsam Fiber altyapı döşeyip döşemeyeceklerini merak ediyorum.
Fiber döşendikten sonra TT veya SOL kullanmışım pek fark etmez.
Ufak bir ihtimal evet, bizde Telekom'un FTTB altyapısı vardı (Switch yoktu, DSLAM binanın içindeydi, CAT6 tesisat vardı ve DSL üzerinden 140Mbps alınabiliyordu) ona rağmen getirdiler FTTH, bir sorun olmadı.
Şu torpilden bizler de faydalansak keşke, maalesef şu memlekette torpilsiz bir şey dönmüyor.
Emin olun ne torpiller gördüm, benimkinin torpil sayılması gülünç kalır.
2020 Kasım ayında TT Fiber işini reddettiğinden beri Superonline için uğraşıyordum, 2021'in yıllık planlamalarına girmeyi Twitter ve sitenin başvurusu sayesinde başardım.
Gelen abiler de kendilerinin beni tanıdığını "senden az çekmedik :D" tarzında şakalı şekilde söylemişti aslında. Hatta telefonlarında kimseye göstermedikleri çoğu şeyi göstermişlerdi. Portfolyo dolu olunca duvarlar ortadan kalkıyor diyelim.

Ayrıca bizim bölgemiz 2022-2023 planlamasındaymış, 1 yıl öne alındı sadece. Ve siteye "31 Aralık'a kadar" sözü verildiğinden böyle oldu.
Bana hiçbir şey yapılmayan, arayüzü 5 dakikada hazırlanmış, yazılımı yıllar öncede kalmış Nokia modem vermişlerdi. Super Wifi-6 falan yazıyor bir de, peh. Değişimi arıza yoksa yapmıyoruz diyorlardı. Nasıl değiştirtebilirim?
Twitter: TurkcellHizmet

Son düzenleme:
"Arıza olmadığı sürece modem değişimi yapılmasa da bağlantıda yaşadığınız her sorun için teknik destek alabilirsiniz." cevabını almıştım.
Şansınızı farklı yollarla deneyin hocam.
Ayrıca Huawei hariç çoğu routerda da pek bir arayüz fonksiyonu yok. ZTE zaten çok basit, en detaylısı Huawei ama Huawei cihazlarda da kablosuzda sıkıntı yaşayan çok oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı