Superonline fiber altyapı

mbboyun

Hectopat
Superonline fiber altyapısı 1 gün içerisinde binamıza çekildi. Binanın içine de Turkcell Superonline kutusu koyuldu. 3 gün geçti şimdilik. Şimdi dairelere çekmeleri ne kadar sürer? Bizim Superonline'ı mı aramamız gerekiyor? Ya da aramadan kendileri mi gelecek? Uzun bir aradan sonra gelince sevindim şimdi ne kadar sürüyor diye sormak istedim. Altyapı için Extranet'ten falan baktım altyapı çıkmıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Altyapınız aktif olduğunda evinize bilgilendirme için bir ekip geliyor. Size randevu tarihi veriyorlar ve o tarihte gelip kurulumu yapıyorlar. Benim sürecim böyle oldu. Kutu koyulduktan sonra 1 ay bekledim ama.

Binanızda zaten kullanılan bir altyapı varsa evinize yeniden işlem yapılmayabilir. Bina girişinden eve gelen kabloyu kendileri kullanabiliyorlar. Ancak her halükarda @Hüseyin35% dediği gibi size muhakkak ulaşırlar kendilerini kullanmanız için görüşürler.

Benim iş yerine geçen ay koydular kutuyu birkaç gün önce hiltiyle delip kanal koydular fiber kabloların içinden geçmesi için adama sordum daha 1 ay var diyor aktif olmasına tabi bölge bölge değişiyor aktif olma zamanı kutunun fotoğrafını aşağıya bıraktım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210921_193750.jpg
    IMG_20210921_193750.jpg
    181,7 KB · Görüntüleme: 802
Benim iş yerine geçen ay koydular kutuyu birkaç gün önce hiltiyle delip kanal koydular fiber kabloların içinden geçmesi için adama sordum daha 1 ay var diyor aktif olmasına tabi bölge bölge değişiyor aktif olma zamanı kutunun fotoğrafını aşağıya bıraktım.
Aynı durum benim de başıma geldi. Tüm işlemler bittikten sonra genelde 1 ay sonra altyapı aktif oluyor ve kurulum için tarih verebiliyorlar.

Eğer daire içerisine kadar cat5 cat6 kablo varsa onu kullanıyorlar direkt. Benim evimde altyapının aktif olması kablonun döşenmesinden itibaren 1 buçuk ay kadar sürmüştü.

Daha yakın zamanda yaşadım. Kutu koyulduktan 1.5-2 aya yakın bir süre sonra dailerelere çektiler. Senin aramana gerek yok.
Evine ekip geliyor, yada yöneticiye, böyle böyle kanallar açılcak delme işlemleri yapılcak kabul ediyor musunuz diye.
Ondan sonra süreç tamamen onlarda senin hiç aramana gerek yok.

Geri
Yukarı