Superonline fiber altyapı

Eğer daire içerisine kadar cat5 cat6 kablo varsa onu kullanıyorlar direkt. Benim evimde altyapının aktif olması kablonun döşenmesinden itibaren 1 buçuk ay kadar sürmüştü.
Tabi o CAT6 kabloyu başka ISS kullanmıyorsa. Bizim eve Telekom CAT 6 çekmişti ve Telekom FTTB fiber kullanıyoruz, Süperonline fiber geldi onlar da daireye kadar FTTH fiber çekti.

Binaya çekildiğinde içeri koydukları kutuya bağlı havada duran turuncu kalın kablolar vardı. O kablolar 1 hafta sonra altyapıya bağlandı galiba anlamadım. Daireye henüz çekilmedi. İşte 1 hafta sonra turuncu kablolara bir şey yapıldı. 3 hafta sonrada (yani bu salı) saat akşam 6 gibi geldiğimizde sarı önlüklü 4-5 kişi etrafa bakıyolardı. 5dk sonrada gittiler zaten. Yani kazı yapıldıktan tam 1 ay geçti. Hala daha altyapı sitelerinde bir şey gözükmüyor. Durumu güncellemek istedim ve bilgisi olan belki bir şey söyler. Bir soru sormak istiyorum bir de anladığım kadarıyla bazı altyapı sorgulama siteleri sadece Türk Telekom'u gösteriyor. Bu Superonline fiberin aktif olduğunu görebileceğim site hangisidir. Kendi sitesini söylemeyin haritadan bakmak tam anlaşılmıyor.

Binaya çekildiğinde içeri koydukları kutuya bağlı havada duran turuncu kalın kablolar vardı. O kablolar 1 hafta sonra altyapıya bağlandı galiba anlamadım. Daireye henüz çekilmedi. İşte 1 hafta sonra turuncu kablolara bir şey yapıldı. 3 hafta sonrada (yani bu salı) saat akşam 6 gibi geldiğimizde sarı önlüklü 4-5 kişi etrafa bakıyolardı. 5dk sonrada gittiler zaten. Yani kazı yapıldıktan tam 1 ay geçti. Hala daha altyapı sitelerinde bir şey gözükmüyor. Durumu güncellemek istedim ve bilgisi olan belki bir şey söyler. Bir soru sormak istiyorum bir de anladığım kadarıyla bazı altyapı sorgulama siteleri sadece Türk Telekom'u gösteriyor. Bu Superonline fiberin aktif olduğunu görebileceğim site hangisidir. Kendi sitesini söylemeyin haritadan bakmak tam anlaşılmıyor.

Kendi sitesi hariç gözükmüyor kendi sitesinde bina adınızı görmeniz gerek yoksa daha aktif olmamıştır. Diğer sitelerde bende Superonline fiber olmasına rağmen gözükmüyor. Şöyle oluyor sonraki olay ilk kabloların geçeceği kanalları koyuyorlar sonra isteyenlere çekiyorlar zaten aktif olduğunda binaya kağıt asarlar veya kapınızı çalar Superonline'dan gelenler.

Sonunda ilk kazı çalışmasından 37 gün sonunda geldi. Testlerde 200mbps çıkıyor. Fakat bi sorunum var. Telefonlarda ve kardeşimin laptopunda da 200 mbps çıkıyorken (modemin yanındayken), bilgisayarda 100mbps çıkıyor. Bunu steamden oyun indirerekde denedim. Bilgisayarda saniye de 12mb indirirken kardeşimin laptopda 21mb'ye kadar çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardım ederseniz. Acaba şu bilgisayara taktığımız sarı kablo 100mbps sınırlı olabilir mi?

Bilgisayar
1636642740511.png

Telefon
IMG_20211111_180035.jpg

Bende de speedtest sonuçlarında 200 MBPS çıkıyor ama Steam'de 11-12 Megabyte indiriyor. 100 Mbps paket kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı